Norwegian-Norská cesta vzhůru na nových trasách

Norwegian-norská cesta vzhůru na nových trasách
Nízko nákladový dopravce pro dálkové lety Norwegian Air International (NAI) oznámil sérii nových transatlantických letů, a to navzdory pokračující neochotě ze strany ministerstva dopravy USA (DOT) poskytnout licenci pro cesty mezi Evropou a USA.

Norwegian Air International oznámila plány na spuštění letů z Corku, v Irské republice, tak letu z Bostonu a New Yorku. Plánuje také novou trasu z Coru do Barcelony.Lety do Bostonu a Barcelony budou operovány čtyři až pětkrát týdně od května 2016 a lety do New Yorku po roce 2017.

Lety do Bostonu a New Yorku budou z počátku provozovány doručena letadlem Boeing 737-800 po té pak o 737 MAX, které norská společnost pořídí.

Plány pro nové trasy byly potvrzeny 25 září v dopise generálního ředitele norský společnosti Bjørn Kjosem ministru Irska pro dopravu, cestovní ruch a sport, Paschalu Donohoemu.

„Jsme rádi, že nabízí dlouho očekávané spojení z USA do Corku a jižní části Irska, která bude vytvářet obrovské obchodní, volnočasové využití nových leteckých spojení,“ předpověděl Kjos.

„To je jen začátek našich plánu na nových linkách v Irsku, ale naše expanze spoléhá na ministerstvo dopravy USA, že nakonec o schválení žádost Norwegian Air International pro povolení zahraniční dopravce. Pouze schválení ministerstva dopravy USA pro Norwegian Air International budou otevřeny dveře těmto vzrušujících novým trasám, vytvoří větší konkurenci, větší výběr a lepší tarify pro obchodní a volnočasové cestující na obou stranách Atlantiku. “

Norwegian Air International čeká na licenci od ministerstvo dopravy USA již dlouhou dobu. V USA (a některých evropských zemích), letecké společnosti a odbory silně namítají proti Norwegian Air International nově navrhovaným leteckým trasám. Obvinil společnost, že působením jako dálkový dopravce operující v Irsku a používání asijské posádky a tím obchází přísné norské pracovněprávní předpisy. Norwegian Air International popírá obvinění.

Norský Mluvčí v Londýně řekl,“a doufáme, že tyto nové lety ukáží naše odhodlání poskytovat low-cost transatlantické z Irska z Irska.“.

This entry was posted in Nabídka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.