Letenky do Winnipegu

Winnipeg
je hlavní a největší město (vlastní více než polovinu zemské populace) z kanadské provincie Manitoba. Nachází se na východním okraji oblasti kanadských prérií, Winnipeg hraje důležitou roli v oblasti dopravy, financí, průmyslu, zemědělství a vzdělávání. Je to zásadní otázka silničního provozu a železniční spojení mezi východní a západní části Kanady, a to je často nazýván „Brána na západ“.
Město se nachází v blízkosti geografickém středu Severní Ameriky, na soutoku řeky Red severu a řekou Assiniboine.

Nedaleko Winnipeg jsou stovky malých i velkých jezer, včetně těch hlavních jsou Lake Winnipeg (pátý velikosti v Kanadě, a jedenáctý na světě), Manitoba a Lake of the Woods. Lake Winnipeg je největší jezero obsahoval zcela v hranicích jižní Kanady.

Město je kulturním centrem a sídlem baletu Royal Winnipeg a symfonický orchestr Winnipeg. Winnipeg je také umístěna do archivu Hudson Bay Company.

Město bylo původně založeno v roce 1738 tím, silný z francouzského Pierre de La Verendrye. Později se stal místem obchodní funkce hudsonské Bay Company.

Zakupte letenky do Winnipegu.

Klima,
Winnipeg je nejchladnější město na světě s populací nad 600.000 obyvatel. Winnipeg má kontinentální klima s extrémním teplem nebo chladem. Zimní teploty zůstávají zpravidla nižší než 0 ° C (a 32 ° F). Většina území je pokryta sněhem od poloviny listopadu do poloviny března. Zimy v Winnipeg jsou obvykle suché. Studená je samozřejmě více zkušeností, kde je slyšet vítr.Nejchladnější teplota zaznamenaná v Winnipeg (-47 ° C, -54 ° F), se datuje do 24.prosince 1879. V létě v Winnipeg občas může být velmi vlhké.Carman, Manitoba, v roce 2007, vzhledem k vysoké vlhkosti, vnímaná teplota dosáhla 53 ° C (127,4 ° F), záznamu tepelného vnímanou v Kanadě.Nejvyšší teplota někdy nahrávala ve Winnipegu bylo 42,2 ° C (108 ° F), 11.7.1936.

Winnipeg je zařazen jako jeden z města, druhý zejména, nejslunnější Kanady. Během zimy ve Winnipegu a po dobu až dvou měsíců, může teplota klesnout pod -20 ° C (-4,0 ° C). Naopak, má nejméně 45 dní v roce, ve kterém vnímána teplota překročí 30 ° C Jaro a podzim jsou období v Winnipeg soudu; každý v průměru trvá jen po dobu šesti týdnů. Obecně platí, že klima v těchto obdobích je vysoce variabilní. Teploty v Winnipeg, v dubnu, v rozmezí od -26,3 ° C (-15 ° F) na 34,3 ° C (93,7 ° F), a v říjnu od -20 ° C (-5 ° F ) až 30,5 ° C (86,9 ° F). Na jaře a na podzim, vlny veder, stejně jako sníh, jsou trvalým rysem klimatu.

Winnipeg je také známý tím, že město se často větrném. Nicméně, Regina (Saskatchewan), Hamilton (Ontario) a St. John je (Newfoundland a Labrador), je více hlupáci. Přestože tornáda jsou obvykle méně časté ve Winnipegu, tornádo, hodnotili F5 na stupnici Fujita, udeřil Elie, Manitoba, (jen 40 km (25 mil) západně od Winnipeg), v roce 2007. To byl nejsilnější tornádo někdy nahrávala v Kanadě. Winnipeg je také náchylná k záplavám na jaře.Red River způsobila rozsáhlé záplavy v roce 1950, 1997 a 2009. rozsáhlých povodních v roce 1968 vedl k výstavbě užitečné odlehčovací určené, jako ostatně děje, k ochraně před povodněmi Winnipeg.

Comments are closed.