Letenky do Wellingtonu

Wellington
je hlavní město Nového Zélandu, a je třetí největší městská oblast v zemi po Auckland a Christchurch.
Město se jmenovalo Maori Te Whanganui-a-Tara („velký přístav Tara“), zatímco současný název byl dán Brity, který jako první nazval „Port Nicholson“ a později „Wellington“, na počest vévody Wellington vítěz bitvy u Waterloo.

Moderní město je také přezdíval město Wind (Windy City), Harbour Wellington (Wellington Harbour), nebo v poslední době Wellywood (u příležitosti svého debutu ve filmu výroba).

Wellington se nachází na jihozápadním cípu Severního ostrova a je umístěn mezi Cook úžinu a oblast Rimutaka. Je to nejjižnější hlavní město na světě, a zároveň také nejvíce vzdáleného hlavního města tak daleko od jakékoli jiné.

Městská oblast Wellington je hlavním centrem jižní části Severního ostrova, a je hlavním městem Wellington kraje, který kromě městské oblasti se vztahuje na Kapiti pobřeží a Wairarapa.

Metropolitní oblast města zahrnuje čtyři okresy: „Wellington City“, na poloostrově mezi Cook Strait a přístavu, „Porirua City“ na sever, „Lower Hutt City“ a Horní Hutt City.
Zakupte letenky do Wellingtonu.
Wellington má také tři ostrovy: Matiu, Makaro a Mokopuna.První z těchto ostrovů byl použit jako místo karantény pro lidi a zvířata, stejně jako internační tábor v průběhu obou světových válek; Dnes je místo skladování, kde jsou chráněna ohrožených druhů, stejně jako Kapiti, což je později, než na pobřeží.

Můžete dostat tyto ostrovy trajektem Dominion Post.

Wellington utrpěl vážné škody v sérii zemětřesení v roce 1848 (8,2 stupně Richterovy stupnice), a v roce 1855. Tyto zemětřesení transformovaných oblast kolem přístavu v bažině; Oblast byla později obnovena a dnes je Central Business District, obchodní čtvrť.

Comments are closed.