Letenky do Washingtonu

Washington,
nebo Washington DC ( ang. Washington, DC) je hlavní město Spojených států amerických a Federálního distriktu Kolumbie, se kterým je dnes územně shodné ( ang. District of Columbia, zkr. DC; v češtině je tedy navíc slovo „federální“). Město nese název podle George Washingtona , válečného vůdce Americké revoluce a prvního prezidenta Spojených států . Na území DC nenajdeme mrakodrapy , které jsou v jiných městech USA typické, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu . Převládají zde budovy veřejných institucí a administrativní budovy. Zástavba výškovými budovami začíná až za řekou Potomac v Arlingtonu.
Městskou hromadnou dopravu zajišťuje společnost Washington Metropolitan Area Transport Autorithy , která provozuje i 5 linek metra , které jsou doplněny autobusovými linkami.

Hlavní železniční stanice – Union Station je nedaleko Kapitolu . Operují zde dálkové linky ( Amtrak ), příměstské spoje – směr Maryland ( MARC ) a příměstské spoje – směr Virginie ( VRE ).

Při městě jsou 3 letiště : Ronald Reagan Washington National Airport , Washington Dulles International Airport a Baltimore / Washington International Airport .
City of Washington byl původně samostatný subjekt tvořený samosprávu, která se nachází na území Kolumbie. To nebylo až do 1871 Kongresu usnesení , že taveného jim území, s odkazem na existenci celku, volal District Columbia. Proto, ačkoli podle zákona se nazývá „District of Columbia“, obyčejně známý jako „ve Washingtonu, DC“. Nachází se na severním břehu řeky Potomac , hraničí s stavy Virginie (na jihozápad) a Maryland (druhá strana). Má 599 657 stálých obyvatel, a vezmeme-li v úvahu dojíždějících z okolních čtvrtí, počet lidí v této oblasti zvýšení dnů na více než milion. Washington metropolitní oblast , která je součástí District of Columbia, má 5,3 milionu lidí a je sedmá největší metropolitní oblast v zemi .

Comments are closed.