Letenky do Vancouveru

Vancouver
je pobřežní město v kanadské provincii Britská Kolumbie (Britská Kolumbie). Nachází se v jižní části provincie a je jedním z největších přístavů v Tichém oceánu. To je ohraničené úžině Gruzie (Georgia Strait), řeky Fraser a hory hor pobřeží.Jméno je na počest kapitána George Vancouver, Britská Explorer.

Počet obyvatel města je 615 473 obyvatel, zatímco metropolitní oblast, známá jako „Greater Vancouver Regional District“ (GVRD) nebo Metro Vancouver, má populaci 2318200 (2009 odhad) [1]. To z ní dělá největší městská oblast v západní Kanadě a třetí největší v zemi. Stejně jako v hodně z Kanady, včetně Vancouver je velmi etnicky různorodá, se domnívá, že 52% obyvatel [2] [3] města a 43% z metropolitní oblasti, mají jako svůj první jazyk než angličtinu [4 jazyk ].

Metropolitní populace podle odhadů dosáhne 3 miliony lidí, do roku 2021 [5].Hustota zalidnění patří mezi nejvyšší v Severní Americe, a umístí ji na čtvrtém místě za New York, San Francisco a Mexico City. Tento trend naznačuje, že může dostat na druhé místo do roku 2021 [6].

Ekonomika Vancouveru se tradičně spoléhal na zdroje Britské Kolumbie: lesnictví, těžby, rybolovu a zemědělství. Ale i to šel zpestřil v průběhu času, a teď Vancouver má důležitou a nezbytnou průmysl v sektoru služeb a cestovního ruchu.Město se stala třetí největší filmový výrobní centrum v Severní Americe po Los Angeles a New Yorku, který si vysloužil přezdívku Hollywood severu [7] [8] [9]. Vancouver rozšířil high-tech odvětví, zejména v oblasti vývoje videoher.

Vancouver je souhlasně zařadil mezi prvními třemi nejvíce obyvatelný měst [10] [11] [12] na světě. Podle zprávy společnosti Mercer Human Resource Consulting v roce 2010, například, Vancouver je považován za první město na světě pro kvalitu života. V roce 2007, Vancouver byl druhým nejdražším městem v Kanadě po Torontu a 89. celém světě.

V roce 2010, Vancouver, spolu s Whistler, který se nachází 125 km severně od města, se zimní olympijské hry a paralympijských her.

Comments are closed.