Letenky do USA

USA – Spojené státy americké
Atlanta
Austin
Baltimore
Boston
Buffalo
Cedar Rapids
Cleveland
Colorado Springs
Columbie
Dallas
Dayton
Denver
Des Moines
Detroit
El Paso
Filadelfie
Fort Loderdale
Fort Wort
Houston
„Indianapolis
Jacksonville
Lake Charles
Las Vegas
Lexington
Little Rock
Los Angeles
Memphis
Miamy
Milwaukee
Minneapolis
Moncton
Nashville
New Orleans
New York
Newark
Newcastle
Oakland
Oklahoma City
Orlando
Phoenix
Pittsburg
Portland
Richmond
Sacramento
Salt Like City
San Diego
San Francisco
Serattle
Springfield
St. Louis
Tampa
Tucson
Tulsa
Washington DC

jsou velkou zemí v Severní Americe , často označované jako „USA“, „Spojené státy“, „Amerika“, nebo jednoduše „státy“. USA jsou třetí největší populací, s více než 318.000.000 lidmi, V USA jsou ,jak hustě obydlená města s rozlehlými předměstími, tak i obrovské, neobydlené a přírodní oblasti.
Díky své historii datovanou od 17. století, započatou masovou imigrací z celého světa. USA jsou vyhledávány pro svou širokou škálu turistických destinací, od mrakodrapů na Manhattanu a v Chicagu, tak i s mnoha přírodními divy, jako je Yellowstone, Aljaška, až po teplé, slunečné pláže Floridy, Havaje a Jižní Kalifornie.
Ještě než osídlili spojené státy přistěhovalci, byli původně obydleny původními obyvateli,kteří se stěhovali ze severovýchodní Asie. V současné době, jsou jejich potomci jsou známy jako domorodí Američané, nebo také indiáni. Přestože původní obyvatelé jsou často zobrazováni jako obyvatelé žijící většinou primitivním životním stylem, pravdou je, že před příchodem evropanů, byl kontinent hustě obydlen s mnoha sofistikovanými společenstvími. Cherokees, jsou například předchůdci Mississipské kultury, kteá vybudovala velké osady, s velkým vztahem ke krajině, zatímco Anasaziové stavěli komplikované obrany okolo svých osad. Stejně jako tomu bylo v jiných zemích v Severní a Jižní Americe. Původní obyvatelé byli přistěhovalci vyhubeni, násilně nebo na importované nemoci.
V průběhu 16. a 17. století, stále více evropské národy kolonizovaly severoamerická kontinent. Španělské , Francouzi, Britové, Nizozemci, Švédové a Rusové založili kolonie v různých částech USA. Z těch prvních sídel, to byly původní britské kolonie ve Virginii a Massachusetts, které tvořily kulturní, politické, právní a ekonomické jádro toho, co je nyní známé jako USA.
zakupte letenky do USA na www.airticketportal.com a zažijte pravou ameriku.
Nabídka letenek do USA na airticketportal.com. Nabídka ubytování v USA na airticketportal.com. Nabídk aakčních letenek do USA na airticketportal.com
Spojené státy americké (USA) (Eng United States of America, USA). – Země v Severní Americe. Area – 9.500.000 km2 . Populace – 321000000 lidí (2014 odhad, 3. místo na světě). Administrativně je země rozdělena do 50 států a District of Columbia v podání amerického je také řada ostrovních území. Kapitál – město Washington. Obyvatelé Spojených států uvedené Američanům a sám USA je společný název Ameriky. Spojené státy americké hranice s Kanadou na severu, na jihu – s Mexikem, mají také námořní hranici s Ruskem. Tichým oceánem na západě, Atlantského oceánu – z východu, a Severního ledového oceánu – od severu.

United States of America byla vytvořena v roce 1776 spojením třináct britské kolonie vyhlásily jejich samostatnost. Válka za nezávislost trvala až do roku 1783 a skončila vítězstvím pro kolonisty. V roce 1787, ústava Spojených států byla přijata, a v roce 1791 – Bill práv, která výrazně omezuje pravomoci vlády ve vztahu k občanům. V 1860s, rozpor mezi slaveholding jihu a průmyslových severních státech vedl k začátku čtyřletého občanské války. Vítězství severních států vedlo k rozšířenému zákazu otroctví ve Spojených státech a na obnovu země po rozdělení, které vznikly při kombinování jižních států v Konfederace a vyhlášení nezávislosti ze Spojených států.

Až do první světové války, politika činnost cizí byla omezena na zájmy Spojených států v Severní, Střední a Jižní Ameriky, podle dosud formulována 1823 Monroe doktríny. Po první světové válce Kongres Spojených států nedal souhlas ke vstupu do mezinárodních organizací (jako je národů a Mezinárodního soudního dvora v něm), který omezil roli USA ve světové politice. Nicméně, účast země v protihitlerovské koalice výrazně zvýšil svůj vliv ve světě a druhá polovina století se stala jádrem kapitalistického tábora. V roce 1945, USA se staly první jaderná energie, a v roce 1946 byly ve stavu globální konfrontace se Sovětským svazem, který trval až do začátku roku 1990.

V roce 2013 americká ekonomika je první ekonomikou na světě, podle nominálního HDP a HDP (PPP) (16700000000000 dolarů v roce 2013, 23% světového HDP). Spojené státy mají silné ozbrojené síly, včetně největších světových námořních sil; mají stálé křeslo v Radě bezpečnosti OSN; je zakladatelem státu Severoatlantické aliance (NATO). Spojené státy mají druhý, po Rusku, nukleární potenciál na světě (podle celkového počtu rozmístěných hlavic).

S největší ekonomické, politické, kulturní a vojenský vliv ve světě, Spojené státy považována za jedinou supervelmocí v současné době.

USA nemá oficiální státní jazyk. Většina lidí v zemi používají americkou angličtinu.

Comments are closed.