Letenky do Tokia

Tokio,
(ang. Tokyo) je hlavní a největší město Japonska . Je jednou ze 47 prefektur Japonska. Nachází se v regionu Kantó na východě ostrova Honšú . Je to jedno z největších měst na světě, žije v něm více než 13 milionů lidí. S předměstími a aglomeracemi okolních měst, jako například Jokohama nebo Kawasaki tvoří největší konurbaci a metropolitní oblast na světě, zvanou Velké Tokio , kde žije až 35 milionů obyvatel na ploše o velikosti Západního Slovenska. Do roku 1868 se nazývalo Edo. Někdy je metropolitní oblast Tokia nazývána pojmem megalopole.
Tokio má největší metropolitní ekonomiku na světě. Nominální hrubý domácí produkt dosahuje kolem 1,316 bilionů USD, což je více než osmá největší ekonomika na světě. Je to hlavní finanční centrum a sídlo několika největších světových bank a pojišťovacích společností.

Během centralizovaného růstu japonské ekonomiky po druhé světové válce se mnoho velkých firem přestěhovalo z měst jako Osaka do Tokia s cílem získat lepší přístup k vládě. Tento trend se postupně zpomaluje kvůli růstu populace a vysokým nákladům na život v Tokiu.

Tokio bylo označeno jako nejdražší město na světě 14 let po sobě až do roku 2006.
Tokio je největší dopravní uzel domácí a mezinárodní železniční, silniční a letecké dopravy. Veřejná doprava je zajišťována rozsáhlou sítí čistých a efektních a často poměrně přeplněných vlaků a podzemní rychlodráhou provozovaných různými společnostmi, přičemž druhou roli hrají autobusy, monorailem a tramvaje.

Tokijské mezinárodní letiště Haneda nabízí především vnitrostátní lety, zatímco mezinárodní lety zabezpečuje mezinárodní letiště Narita v prefektuře Čiba .

Primárním dopravním prostředkem je vlak. Železniční síť v Tokiu je nejrozsáhlejší městská železniční síť na světě a její délka se přibližně rovná délce povrchových linek. Expresní linky spojují hlavní město s ostatními částmi metropolitního tokia, oblast Kantó a ostrovy Kjúšú a Šikoku .

Taxíky fungují v 23 speciálních čtvrtích, městech a městečkách. Trajekty na dlouhé tratě obsluhují Tokijské ostrovy a převážejí cestovatele do domácích a zahraničních přístavů.

Comments are closed.