Letenky do Thajska

Thajsko,
(Thai : ประเทศไทย , RTGS : Prathet Thai), oficiálně Thajské království ( Thai : ราช อาณาจักร ไทย, RTGS : Ratcha Anachak Thai, IPA dříve známý jako Siam, je země ve středu Indočínského poloostrova v jihovýchodní Asii. Na severu hraničí s Barmou a Laosem, na východě je hranice Laosu a Kambodže, na jihu zálivu má Thajsko hranici s Malajsií a na západě omývá břehy Thajska Andamanské moře.

Thajsko je monarchie v čele s králem Bhumibol Adulyadej, Rama IX a řídí ho vojenská junta, která se ujala moci v květnu 2014. Král je devátý z rodu Chakri a vládl od roku 1946. V současné době je nejdéle sloužící hlava státu a země na světě a nejdéle vládnoucí monarcha. Titul král Thajska patří hlavě státu, veliteli ozbrojených sil, přívrženci buddhismu, je zastánce náboženství. I když byl ústavní systém zavedený v roce 1932, monarchie i tak armáda i nadále pravidelně zasahuje do politiky.

Thajsko s celkovou rozlohou cca 513.000 km 2 (198000 sq mi), je 51.největší zemí na světě. Je to dvacátá nejlidnatější země na světě, s přibližně 66 milionů lidí. Hlavní a největší město je Bangkok , který je politické, obchodní, průmyslové a kulturní centrum Thajska. Až 95% populace tvoří etničtí Thajci, kteří žijí ve čtyřech hlavní regionech: centrální Thajsko , severovýchodní Thajsko (Khon [Lao] Isan), severní Thajsko (Khon Mueang) a jižní Thajsko.
Thajská populace je velmi rozmanitá. Thajští číňané, tvoří 14% populace, zatímco Thajci s částečným čínským původem tvoří až 40% populace. Thajsští Malajci představují 3% populace a zbytek se skládá z různých “ horských kmenů „. Úředním jazykem země je thajština. Většinové náboženství je náboženství je buddhismus , který se praktikuje asi 95% populace.

Comments are closed.