Letenky do Stuttgartu

Stuttgart,
je hlavním a největším městem spolkové země Bádensko-Württembersko , sídlo regentství Stuttgart a regionu Stuttgart .

Město je rozděleno do 23 správních obvodů (Stadtbezirk), které se dále dělí na 152 okresů (Bezirk).
Stuttgart správní obvody: Bad Cannstatt , Birkach , Botnang , Degerloch , Feuerbach , Hedelfingen , Möhringen , Mühlhausen , Münster , Obertürkheim , Plieningen , Sillenbuch , Stammheim , Stuttgart-Mitte , Stuttgart-Nord , Stuttgart-Ost , Stuttgart-Süd , Stuttgart-West , Untertürkheim , Vaihingen , Wangen , Weilimdorf oraz Zuffenhausen.
Historie města sahá až do římských , když v tomto bodě došlo opevněný vojenský tábor, největší a nejvýznamnější ve středním toku řeky Neckar , která se nachází na křižovatce důležitých cest.
Stuttgart byl od 1806 hlavním městem království Württemberg , a po roce 1918 republikou. Během druhé světové války bylo město značně poškozeno bombardováním. Od roku 1946 Stuttgart byl hlavním městem spolkové země Bádensko-Württemberg- a poté od roku 1952 – Bádensko-Württembersko.
Kupte si letenky do Stuttgartu.
Město a jeho okolí je znám jsou společnosti. Nejdůležitější jsou:
Alcatel-Lucent
Daimler AG
Hewlett-Packard
IBM
Neoplan
Porsche
Robert Bosch GmbH
Region Stuttgart v Německu ukazuje největší akumulaci vědeckých institucí, akademické a výzkumné. Nikde v Německu není hlášeno více patentů než ve Stuttgartu. Výdaje na výzkum a vývoj v regionu je cca 4,3 miliardy EUR za rok.
V Stuttgartu, je jich tam šest Fraunhoferovy instituty , univerzity: University of Stuttgart a Univerzita v Hohenheimu , dva Maxe Plancka ústavy a další výzkumné instituce.

Comments are closed.