Letenky do Saskatoon

Saskatoon
největší město v kanadské provincii Saskatchewan.

Město bylo založeno v roce 1882 v centrální části moderní Saskatchewan v nadmořské výšce asi 480 m nad mořem, a John G. Lake byl pojmenován na počest bobule Saskatoon Berry – jeden z typů irgi, které se běžně vyskytují v provincii.

Jeho populace je 222.200, People (2011), to je více jak pětina všech obyvatel provincie Saskatchewan. Mezi kanadských městech Saskatoon se 23. místě, Metropolis (260,6 tis.) – 17. místo.Město má velkou ukrajinskou komunitu.

Klima v Saskatoon, stejně jako na celém Saskatchewan, kontinentální. Absolutní hodnoty – od -50 ° C do 41 ° C Srážení je asi 350 mm, v zimě – v podobě sněhu, v létě – v podobě deště. Vítr na pláních prérie silný.
Saskatoon má horká léta a velmi studené zimy. Jeho klima zóna je vlhké kontinentální (Koppen klasifikace podnebí DFB) (i když její úroveň vlhkosti jsou poměrně nízké), se silnými vlivy polosuchých.Město má čtyři roční období. Průměrné teploty se pohybují od -17 ° C, v lednu na 18 ° C, v červenci. Saskatoon je poměrně suchá, s letní vlhka.Pozitivem je zastoupena malým množstvím srážek; Dalším je to, že Saskatoon je slunný než průměrný Kanaďan (v průměru 2,380.8 hodin slunečního svitu ročně). Extrémní teploty jsou také snesitelnější kvůli nízké vlhkosti. V letních měsících se můžete dostat 41 ° C, ale obecně se pohybuje okolo 24 ° C Bouřky jsou běžné v letních měsících a může dojít společně s přívalovými dešti, kroupami, silným větrem, tornáda, a méně často.Hot sezóna obvykle trvá od poloviny května do poloviny září, ale vzhledem k umístění Saskatoon došlo dokonce škodlivé mrazy 14.června a znovu v srpnu.

Nejnižší teplota někdy nahrávala v Saskatoon bylo -50 ° C v roce 1893. Windchill (teplota subjektivní vzhledem k aktuální přidán do větru), nejnižší někdy zaznamenávala byl -60,9.Nejvyšší teplota někdy nahrávala v Saskatoon bylo 40,6 ° C 05.6.1988.

„Blizzard of 2007“ bylo popsáno mnoho obyvatel, jak to nejhorší, co viděli; ochromila město s jeho špatné viditelnosti, extrémnímu chladu, a množství sněhu prováděné náhlý prudký vichr.Vítr foukal na více než 90 km / h, a spadl za jediný den o 25 cm (9,8 palce) sněhu za násilí větru byla zrušena a hodil proti objektů a vozidel. Mnozí obyvatelé této oblasti uprchli a strávil noc v místech, kde uvízli, nebo by mohla najít útočiště (pracovních míst, nákupní centra, nemocnice, školy a na veřejných místech).

Saskatoonská ekonomika je založena na zpracování uranu a kovů..Město je sídlem jedné z největších společností na světě-Potash Corporation of Saskatchewan.

Comments are closed.