Letenky do Sao Paolo

Sao Paulo,
často citován jako Sao Paulo, je město 11.253.503 obyvatel Brazílie. To se nachází jen pár kilometrů jižně od pomyslné linie obratníku Kozoroha, přesné popisují souřadnice 23 ° 32’36 „S 46 ° 37’59“ W, je 1 030 km od hlavního města spolkové Brasília.

Město se rozkládá na ploše 1523 km², a má populaci jen více než 11 milionů obyvatel (IBGE- 2010), je tedy největší a nejlidnatější město v jižní polokouli a globální město.

Ve větší São Paulo (definované vládou Região Metropolitana) žije 20 milionů lidí, je tak třetí největší metropolitní oblast podle počtu obyvatel zeměkoule.Větší São Paulo se skládá z 39 obcí, některé z nich jsou Santo André, São Bernardo do Campo, São Caetano do Sul, Tiara, Maua (těchto pět patří mezi sedmi, které tvoří oblast zvanou Greater ABC), Osasco a Guarulhos atd., a tím, že je největší metropoli Jižní Ameriky a jižní polokouli. Mimochodem, pokud se domníváte, že rozšířené metropolitní oblast (Complexo Metropolitano Estendido) včetně mnoha metropolitních oblastí sousedících, as Baixada Santista, São José dos Campos, Campinas, Sorocaba, atd., St. Paul dosahuje 29 milionů obyvatel. (Zdroj: IBGE-).Region je megalopolis s ještě větší Rio de Janeiro a Volta Redonda.Stát São Paulo je také velmi oblíbený, ale většina z metropolitních oblastí v okolí San Paolo, s výjimkou Ribeirão Preto a Sao Carlos. V celém státu s populací více než 40 milionů obyvatel.

Obyvatelé svatého Pavla se nazývají paulistanos zatímco Paulista je termín pro všechny obyvatele státu Sao Paulo. Heslo města není Ducor, Duco, což v latině znamená „Já jsem žádné olovo, vedu.“Slavný přezdívka města je „Sampa“.

V populárních okresech Bixiga a Mooca, žil donedávna italské komunity, nyní rozptýleny po celém městě, ve skutečnosti, téměř polovina populace má alespoň jeden předek Ital, a odhaduje se, že zahraniční komunita je nejvíce konzistentní číselně , Nejelegantnější čtvrti se nachází na západě a na jihu.

Comments are closed.