Letenky do Říma

Řím

je hlavním městem Itálie a také kraje Lazio . S 2,9 milionu obyvatel na ploše 1,285.3 km 2 (496,3 sq mi), to je také největší a nejlidnatější okresem země a čtvrtým nejlidnatějším městem v Evropské unii. Městská část Říma přesahuje administrativní hranice města s počtem obyvatel kolem 3,8 milionů obyvatel. Město se nachází ve středo-západní části Apeninského poloostrova , v kraji Lazio (Latium), podél břehů řeky Tibery. Vatikán je nezávislá země uvnitř městských hranic Říma. Z tohoto důvodu Řím byl často definována jako hlavní město dvou států. Zaleťte se podívat do Říma.

Historie Říma sahá více než dva a půl tisíce let do historie, od svého založení v roce 753 před naším letopočtem. Řím je jedním z nejstarších nepřetržitě obydlených měst v Evropě. Proto je označován jako „věčné město“ ( latinsky : Roma Aeterna) a “ Caput Mundi „(anglicky: Capital of the World). Ve starověkém světě, to bylo postupně hlavním městem římského království, římské republiky a římské říše a je považován za jedeno z míst vzniku západní civilizace . Od 1. století našeho letopočtu, byl Řím považován za sídlo papeže a v 8. století se stal hlavním městem papežského států, který trval až do roku 1870. V roce 1871 se stal Řím hlavním městem království Itálie a v roce 1946 hlavním městem Italské republiky.
Fauna [editovat | editovat wikitext]
Věčné město je také domovem pro tisíce rezidentní non-člověk s křídly 2 nebo 4 nohy. Typické oblasti Colosseum, například, jsou kočky, prohlásil, 2001 „biocultural dědictví Říma“ [40] (jediný příklad v Itálii opatření). Přibližně 300 000 koček Římané, z nichž asi 120 000 žije v domech a zbytek asi 400 toulavých koček kolonií stanoviště zdarma (za předpokladu, zákonem číslo 281 z roku 1991 a regionálního zákona č 34 1997), [41] přináší štěstí tzv gattare, termín používaný pro lidi, zejména ženy, které se starají o kočky silnici.

Nebesa jsou velmi přeplněné Římanům:

Na podzim dorazí transfery, se odhaduje na až o 5 miliónů kopií. První „napadl“ nádvoří Palazzo Venezia, že listy Villa Torlonia a Piazza Cavour. V roce 1970 bylo ve Villa Ada, Villa Pamphili, na Via XX Settembre, ve Viale Trastevere a podél Via Appia Nuova. V osmdesátých letech, tito ptáci začali, aby se spojily v ložnicích, použití v noci platany, které jsou po pravém břehu Tibery, mezi mostem a mostem Sant’Angelo Matteotti. V průběhu let se na dva tisíce špačků kolonizovali platany obou březích i v obdobích migrace příčiny, s jejich trusem, značné nepohodlí.
v průběhu celého roku jsou přítomny holubi (v koloniích stále početnějším a dotěrné), racci různých typů, které jsou také stále více a více, vrány, a dokonce i papoušky (zelená papoušci), také v koloniích vždy četnější, rozšířený a hlučný.
Podzemí Říma jsou obývány potkanů ​​(další a další, taky, a další Brazen, viditelné i za denního světla podél stěn, zejména v blízkosti řeky Tiber), netopýrů, velké kobylky, žáby a ropuchy. Někteří liška a některé porcupines mají své doupě pod Villa Borghese. Je obecně zvířat, která žijí z velké části odpadu a plýtvání potravinami, bez konkurentů biologických a mimo kontrolu zdravotní péče.

A protože to je Řím, i svět zvířat má právo na vlastní prostor archeologii: Fórum Trajan, v historickém centru města, je obýván izolované kolonie sladkovodních krabů druhu Potamon fluviatile [48] Tento druh je. Předmětem genetické mapování studií vědecké komunitě. Je izolovaný komunita, která ukazuje charakteristiky gigantismus a zdá nastavit po dlouhou dobu v kanalizačním systému monumentálního komplexu. Vybrali malé bažinaté kanály komplexu za svůj domov a pravděpodobně jejich přítomnost je velmi staré. V Trajan trzích, ve skutečnosti, oni prodali ryby a korýši a byli chováni krevety a kraby. Možná, že tato zvířata přežila přizpůsobením k životu „město“, do současné doby. Tyto Potamon Římané jsou asi tisíc.
V únoru 1798 francouzská armáda pod velením Berthier obsadil Řím. Římská republika byla vyhlášena. Papež Pius VI požadoval vzdát světské moci. Odmítl, byla pořízena z Říma a zemřel v exilu. Francouzi byly převzaty z Řím umělecká díla. Brzy však pohyb rakouského generála Macka u Říma nuceni Francouzi opustit město, a 26 listopadu 1798 to bylo obsazené vojsky krále Neapole, Ferdinanda I. Po tom, mnozí republikáni byli popraveni. V září 1799 Neapolitans opustil Řím, a v roce 1800 papež Pius VII nový přijel do ní.

V roce 1808 Napoleon já jsem zrušil papežské státy, a Pius VII byla pořízena z Říma. Potom, v roce 1811 Napoleon prohlásil král Říma svého novorozeného syna. Éra francouzské vlády byl poznamenán výrazným rozvojem městského rozvoje: žebrání byl vymýcen, bylo učiněno mnoho pro pouliční osvětlení. Ve stejné době začal vykopat přísně vědecké plán.

Po porážce Napoleona, 2. května 1814 Pius VII se vrátil do Říma a papežské státy byly obnoveny.

Na podzim roku 1848 v Římě, revoluce začala, papež Pius IX uprchl do Gaeta, a 06.2.1849 byla opět vyhlášena římskou republiku. Ale v červenci 1849 v Římě byla pořízena francouzskými vojsky pod vedením S. Uda (angl.), A 14. července Uda oficiálně oznámil obnovení papežské autority v Římě. V dubnu 1850 papež vrátil do Říma. Francouzská posádka opustil Řím pouze v roce 1866.

20.září 1870 vojska království Itálie obsadili Řím, a to se stalo hlavním městem království.

V roce 1922, pochod na Řím, italské fašisty. V roce 1929, v důsledku Lateran paktů na území Říma byla založena Vatikán.

Během druhé světové války, Římě, na rozdíl od mnoha evropských městech, obecně unikl zničení, ale byl podroben německé okupace 1943-1944 a byl osvobozen britskými a americkými vojáky 04.6.1944.

Comments are closed.