Letenky do Portlandu

Portland,
je město ve Spojených státech amerických, ve státě Oregon. Jeho metropolitní oblast má 2.159.720 obyvatel.
Portland se nachází v severní části Oregonu, v čem je nejvíce obydlená oblast státu, Willamette údolí.Řeka Willamette protéká městem rozdělení Portland ve východní a západní, před vstupem do řeky Columbia, která odděluje státu Washington z Oregonu.Burnside St, nicméně, prochází přes město od východu na západ, tvoří čtyři kvadranty, ve kterém se město dělí. V jižní části města je centrum města, zatímco čínská čtvrť, Staré Město (Staré Město), 23. Ave a Pearl District se nachází v severozápadním.
Portland se nachází na sopečné oblasti, známé jako Boring lávové pole, tvořené 32 krátery;nejoblíbenější Mount Tabor Mount Hood a Mount Saint Helen, stále aktivní.
Portland má mírné podnebí, díky své blízkosti k moři. Léta jsou slunné a poměrně suché s teplotami v rozmezí od 14 ° do 27 °, zatímco v zimě se ochladit a deštivé teplotách od 3 ° do 8 ° (Jan. průměrné maximální a minimální 7:01 ° C).Srážky dosáhla v průměru 1080 mm za rok s přibližně 250 dny deště.
První osídlení v této oblasti Portland začala v roce 1829, kdy se lovci kožešin se sem přestěhovala z Fort Vancouver.Jméno dostala do města a hodit minci v roce 1845 a vybrali z Bostonu, ze které přišel Asa Lovejoy a Portland, město Františka W. Pettygrove, který se nachází v Maine. Vyhrál druhý a město mělo stejný název svého rodného města. Díky své strategické poloze, se brzy stal důležitou uzlu obchodníka Severozápad a byl hlavní přístav na pacifickém severozápadě po celé devatenácté století, až do jeho místo byl nahrazen Seattlu. Ve dvacátém století se i nadále stabilně růst, díky rozvoji stavby lodí během druhé světové války, na konci konfliktu v roce 1946. Z tohoto důvodu společnost Tektronix, jeden z předních výrobců elektronických zařízení, řídí ekonomiku města prostřednictvím „indukované, špičkové technologie, i když, když sektor byl v krizi, má negativní vliv na město.
Kupte letenky do Portlandu.

Comments are closed.