letenky do Pittsburgh

Pittsburgh,
je město Spojených států, sídla Allegheny County v Pensylvánii. V roce 2010 žilo 305.704 obyvatel (ačkoli jeho metropolitní oblast měla přibližně 2.356.285 obyvatel).
Pittsburgh se nachází v jihozápadní části Pennsylvanie a vyvinula kolem místa, kde se Allegheny a Monongahela řeky splnění tvořit Ohio řeku. Byl postaven z francouzské kolonie Fort Duquesne. Během francouzské a indické války je sporná britský a francouzský. V roce 1758 britský zničil Fort Duquesne a stavěl další silné křtu Fort Pitt, na počest předsedy vlády Pitt starší.

Od počátku devatenáctého století, blízkost Pittsburgh a velkých uhelných ložisek kromě své vynikající poloze na řece (řeka Ohio je plně splavný a je přítok Mississippi) z Pittsburgh jeden z nejdůležitějších průmyslových městsvět, a to zejména v oceli, který mu dal přezdívku Steel City (Steel City).

Jeho ekonomika utrpěl vážné nezdary v 70. letech, kdy ocelářský průmysl byl v krizi v důsledku recese z let a konkurenci ze strany výrobců mimo USA Ještě Pittsburgh byl méně postiženy než jiných měst v Americe, díky rychlé transformace ve směru služeb a technologií.

Rachel Carson Bridge
Kultura [upravit překlad]
Město je doma k symfonického orchestru Pittsburgh důležitý.

Carnegieho muzea tvoří čtyři příslušné instituce: Carnegie Museum of Natural History je známý pro své paleontologie části s velkou sbírku dinosaurů.Carnegie Museum of Art obsahuje díla Winslow Homer, James McNeill Whistler, Camille Pissarro, amerického umění od roku 1850 do francouzských impresionistů dnů.Carnegie Science Center byl otevřen v roce 1991, i když jeho sbírky se datuje do roku 1934. V roce 1994, Carnegie otevřel Muzeum Andyho Warhola (narozený právě v Pittsburghu), je největší muzeum na světě věnované jedinému autorovi, s více 4000 děl, včetně úplné sbírky videa je v úvahu.

Comments are closed.