Letenky do Phuket

Phuket,
je město 76 573 obyvatel Thajska se nachází na ostrově Phuket a District, která je hlavním městem provincie Phuket.
Historie,
V roce 1974, ve městě byli zastřeleni natáčení filmu 007 – Muž se zlatou zbraní, s Rogerem Moorem jako James Bond a Christopher Lee jako vraha Francisco Scaramanga.

Dne 13. února 2004 byla povýšena do hodnosti velkých měst (Thesaban Nakorn). 26.prosince 2004 byl jedním z center v Thajsku nejvíce postižených vlnou tsunami v Indickém oceánu.

Geografie,
Město, který se nachází ve stejnojmenné čtvrti, se nachází v jihovýchodní části ostrova, s výhledem na pobřeží Andamanského moře, Indického oceánu. Je rozdělena do dvou podokresů (tambon) ze Talad Yai a Talad Nuea.

Již několik let, může být dosaženo z Bangkoku a mezinárodního letiště Phuket ze zahraničí, který se nachází v severozápadní části ostrova. Ve městě je jediný autobusové nádraží tento ostrov, který spojuje s několika thajských měst. Cesta do Bangkoku trvá asi 12 hodin a dorazí na nádraží Sai Tai Mai kapitálu.

Čínští nádvoří domů. V současné době, mírně lestrapált v koloniálním stylu domů. Většina z nich byla postavena v letech 1850-1910.
Trh čerstvého zboží (Ranong Street)
Bang Niew kostel (Phuket Street). Vnitřní rozdělení je zasvěcen bohu z mnoha čínské mytologii.
Chui Tui chrám (Ranong Street)
Wat Mongkol Nimit (Yaowarat ulice). Svatyně funguje jako komunitní centrum, kde mniši byli-raw se bude hrát na místě.
Město pod 3 km severně od Butterfly Garden a Akvárium (Phuket Butterfly Garden a Aquarium). Stovky tropických motýlů, tesařík, škorpión, hmyz.
Město se nachází v blízkosti Thai Village (vesnice). Kulturní pořady a veletrhů. Muay Thai box, tradiční taneční vystoupení, kohoutí zápasy, meč hrát, thajské sloní show a svatební prezentace. Thai Village je také Orchid.

Comments are closed.