Letenky do Pekingu

Peking,
je hlavní město Čínské lidové republiky . Jako statutární město na úrovni provincie podléhá přímo ústřední vládě. V Pekingu, který je po staletí správním a kulturním centrem země, se nachází známé náměstí Tchien-an-men či Zakázané město , komplex paláců a chrámů odkud v minulosti vládli čínští císařové. V roce 2008 Peking hostil Letní olympijské hry a Letní paralympijské hry .
Peking leží na severovýchodě Číny, téměř úplně obklopen provincií Che-pej , pouze na jihovýchodní straně hraničí s městem Tchien-ťin , dalším ze čtveřice statutárních měst, postavených na úroveň provincií. Vlastní město se rozkládá v rovinaté krajině 150 km od pobřeží Pochajského zálivu , v průměrné nadmořské výšce 63 m. Střední a jihovýchodní část městské provincie je rovinatá, s nejnižším místem 44 m nad úrovní moře, na západním a severním pomezí se zvedají hory, dosahující v Si-šan – „Západních horách“ – vrcholem Ling-šan 2 303 m. Vysoké jsou i další hory, například Chaj-tchuo-šan na severozápadě má 2 241 ma Wu-ling-šan na severovýchodě 2 116 m.
Na rozdíl od ostatních významných čínských měst Peking sám neleží na žádném velkém vodním toku. Z větších řek na území provincie stojí za zmínku Jung-ting a zejména Cchao-paj , na které byla 90 km severovýchodně od města vybudovaná přehradní nádrž Mi-jün , zásobující Peking pitnou vodou.

Comments are closed.