Letenky do Paříže

Letenky do Paříže, – Paříž
je hlavním a nejlidnatější městem Francie. Nachází se na řece Seine (Séna) v severní části země, v centru regionu Île-de-France, také známém jako region Parisienne. Město Paříž má 2.273.305 obyvatel (leden 2013), což je páté největší město v Evropské unii. Paříž a její předměstí má 12.292.895 obyvatel a dělí se o první až třetí místo v Evropě společně s Londýnem a Berlínem.
Paříž byla založena ve 3. století před naším letopočtem kelty, kteří se nazývali Parisiové a tak dali název městu. Paříž byla největší městem v západním světě, do 12. století, prosperující obchodní a univerzitním centrem. V 18. století, po francouzské revoluci a stal se důležitým centrem financí, obchodu, módy, vědy a umění a toto postavení si uchovává dodnes.
Kupte letenku do Paříže a navštivte toto historické město.
V Paříži se nacházejí památky snad ze všech architektonických slohů. Kromě Eiffelovy věže a Louvre se skleněnými pyramidami před vchodem, je zde také supermoderní čtvrť La Défense , plná mrakodrapů a supermoderních staveb. Zde stojí i nejznámější moderní stavba Paříže – Grande Arche , vybudovaný roku 1989 k 200. výročí Francouzské revoluce . „Pouze v Paříži je možné, aby si architekti postavili to, co jim napadne“ – to je zkušenost, kterou získal Paříž po výstavbě Centra Pompidou přímo v centru města.
Město je hlavním železničním, silničním a leteckým uzlem, Ve měste jsou dvě mezinárodní letiště Paris-Charles de Gaulle a Orly . Byl otevřen v roce 1900, město dopravní systém metra, které přepraví milionů cestujících denně. Paříž je centrem národní silniční sítě, a je obklopen třemi orbitální silnicích: Périphérique , A86 dálnic, a Francilienne dálnici ve vnějších předměstích.
Město se nachází v meandru řeky Seiny, velmi příznivou pozici jako klíčový uzel pro dopravu a obchod evropského kontinentu. Ve skutečnosti, postavení v Paříži ve středu hlavních pozemních a obchodních řeka cest dovolil jí, aby se stal jedním z nejvlivnějších měst Francie v desátém století, s výstavbou královských paláců, bohaté kláštery a slavné katedrály Notre Dame. Po celou dobu své historie, Paris podařilo rozhodující vliv na politiku, kulturu, způsob života a ekonomiky celého západního světa. Ve třináctém století dala velký impuls k oživení umění a znalostí díky přítomnosti prestižní Sorbonně v Latinské čtvrti; ve čtrnáctém století se stal jedním z nejdůležitějších měst v křesťanském světě. Ve věkové Modern jeho vliv i nadále růst v každém slova smyslu: v druhé polovině sedmnáctého století bylo hlavním městem největší vojenské moci na kontinentu, v osmnáctém století se stalo klika evropské kultury a „osvícení“, a pak začít v „devatenáctého století, aby se stala městem umění, radosti a zábavy.

Rakev obsahující četné památky dall’incalcolabile historické a umělecké hodnoty, Paris je velmi symbol francouzské kultury a její prestiž ve světě. Turisté často připisují kvalifikátor „z nejromantičtějších měst na světě“, odvozený od názvu období Belle Epoque, během něhož byla Paris hluboce transformována baron Haussmann, v čele s císařem Napoleonem III, který chtěl, aby se nejkrásnější město francouzského hlavního města se Europe. To Paris byl ve skutečnosti jeden z největších a nejvíce kritizované (viděný kuchání historickém centru města), městské revolucí v dějinách lidstva.
Nabídka letenek do Paříže na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Paříži na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Paříže na airticketportal.com.

Comments are closed.