Letenky do Ottawy

Ottawa,
je hlavní město Kanady, který se nachází na jižním břehu řeky Ottawa, v údolí v provincii Ontario, východní hranici s provincii Quebec. Pro populace je čtvrtým největším městem po Národní Torontu, Montrealu a Calgary, pokud jste vyloučit populaci „větší Vancouver“, a je také čtvrtým jako metropolitní oblasti, spolu s městem Gatineau v Quebecu, který se nachází na severním břehu řeky Ottawa.Město je výsledkem fúze v roce 2000 od starého města Ottawa s deseti sousedními obcemi. V roce 2006, Ottawa měla 812 129 obyvatel.

V Kanadě neexistuje federální distrikt hlavního města; Ottawa je tedy pouze obec v provincii. Ale i když to představuje samostatný správní obvod, je součástí Národního regionu hlavního města, jehož součástí je v něm přes městu i město Gatineau. Ottawa je provozována městská rada se skládá z 24 členů: 23 zástupci divizí plus starosta.Současný starosta Ottawa je Jim Watson, který následoval Larryho O’Briena 25.října 2010.

Ottawa je jen 400 km od Toronta a 200 km od Montrealu.

Město zakládá své hospodářství na činnosti ministerstev, spolkové vlády a parlamentu Kanady, ale podstatná část pracovní síly je zaměstnáno v oblasti vyspělých technologií a cestovního ruchu.

Podle sčítání lidu z roku 2005, město mělo 859.704 obyvatel, a zároveň dodává lidi metropolitní oblasti, vzrostl na 1.148.785
lidí.
Zakupte letenky do Ottawy.

Comments are closed.