Letenky do Newarku

Newark
je město Spojených států amerických, krajské město Essex, ve státě New Jersey. Přezdívaný „Brick City“ (Brick City), s výhledem na záliv Newark asi 8 km západně od ostrova Manhattan a cca 4 km severně od Staten Island, a to jak v rámci města New York. Je oddělen od zálivu New Yorku od poloostrova Jersey City, a je součástí městské části New Yorku.

Jeho blízkost k Atlantskému oceánu podpořil rozvoj svého přístavu, který v současné době, je port s nejvyšší kontejnerové dopravy celého zálivu v New Yorku.Newark je mezinárodní letiště Newark Liberty, druhého největšího letiště v počtu přepravených cestujících a metropolitní oblasti New Yorku, poté, co John F. Kennedy mezinárodní letiště (JFK) a LaGuardia předtím.
Historie
Newark byl založen v roce 1666 v Connecticutu Puritans vedl Robert Treat, kdo dělal to třetí největší město z nejstarších v USA, po Bostonu a New Yorku, a to iv případě, že je na třetí místo mezi nejstarší koloniálních osad. Newark je nejnovější název města, který byl kdysi říkalo místo Milford, pojmenovaný pro město Milford (Connecticut), z nichž většina osadníků přišla. Současný název je odvozen od toho Newark-on-Trent, město Anglie, která byla z většiny osadníků.

Koloniální období
Newark byl poměrně rozšířen během koloniálního období, známý pro své dobré pivo, cider, a kožené předměty. V náboženské oblasti zůstal déle vázány na staré puritánské učení, že ostatní města v regionu a bylo velmi citlivé na velké probuzení. Pokud vysoké školy Yale University a Harvard ukázal pohrdání pro evangelizaci Velké probuzení, několik pastýři Newark, v čele s Aaron Burr, Sr. (otec Vice President Aarona Burra) založil vysokou školu v New Jersey, později známý jako Princeton University, v blízkosti město Elizabeth.
Zakupte letenku do Newarku a poznejte New York DC.

Comments are closed.