Letenky do New Orleans

New Orleans (La Nouvelle-Orléans ve francouzštině) je město ve Spojených státech amerických, hlavního města státu Louisiana a kapitálu farnosti Orleans.

Město má svůj název od Orléans město se nachází na řece Loiře ve Francii, a je dobře známý pro svou francouzskou kreolskou architekturou.Historické jádro města je French Quarter, která je domovem barů, restaurací a klubů, kde je jazz hrál. Je známý pro své bohaté kulturní dědictví, a to zejména pro jeho hudbu, pro svou kuchyni, a pro svou malebnost karneval (tzv Mardi Gras, tučné úterý ve francouzštině). To je také průmyslovým centrem a distribuce a důležitý přístav.

V 2012 sčítání lidu, město populace byla 369.250 obyvatel. Toto číslo nezahrnuje předměstí Jefferson Parish, Saint Bernard a dalších sousedních komunit;metropolitní oblast Greater New Orleans má odhadnutou populaci asi jeden milion obyvatel.

Město leží na břehu řeky Mississippi asi 170 kilometrů od Mexického zálivu.Město má celkovou rozlohu 350,2 mil čtverečních.Město se nachází v deltě řeky Mississippi, na východ a na západ od řeky a na jih od jezera Pontchartrain.Oblast podél řeky se vyznačuje vrcholy a údolími. New Orleans byl postaven na hrázích podél řeky Mississippi.

Po zákona kontrolovat povodně z roku 1965, byly postaveny umělé hráze kolem mnohem širší zeměpisné oblasti, která zahrnuje okolní močály. V roce 2005, hurikán Katrina způsobil neúspěch hráze postavené federální vládou, zaplavení 80% města.Zpráva americké společnosti inženýrů bylo zjištěno, že v případě, že hráze nebyly zhroutila a čerpací stanice byla v provozu téměř dvě třetiny úmrtí by nedošlo.

New Orleans měl vždy zvážit riziko hurikánů, ale rizika jsou dnes výrazně zvýšil v důsledku eroze pobřeží z lidského zásahu. Od počátku dvacátého století, bylo odhadnuto, že Louisiana ztratil 2.000míle náměstí (5000 km2) a pobřeží (včetně mnoho z jeho ostrovů na přehradě), který kdysi chráněné New Orleans před bouří.

Po hurikánu Katrina v USA tělo inženýrů stanovila opatření masivní hráze opravy a anti-hurikán ochranu chránit město. V roce 2006, voliči Louisiana hlasovali o změně ústavy státu a věnoval všechny výnosy z off-shore vrtání obnovit řádku eroze pobřeží Louisiany. Kongres má přiděleno 7mld dolarů na posílení ochrany před povodněmi v New Orleans.

Comments are closed.