Letenky na Sicílii

Sicílie,
Catania
Palermo
správní oblast Itálie ploše 25.711 km2 a počtem obyvatel 4.999.932 lidí (2013). To zahrnuje ostrov stejného jména, stejně jako okolní ostrovy Liparské, Egadské, Pantelleria, Ustica a Pelagie.

Pro většinu z jeho historie, Sicílie byl strategicky důležitý kvůli jeho výhodné poloze na pobřeží Středozemního obchodních cest. Ostrov je známý také jako součást „Magna Grecia“. Cicero popsal Siracusa jako největší a nejkrásnější město ve starověkém Řecku. Počet obyvatel ostrova v I. tisíciletí. N. e. více než 2 miliony lidí, takže je nejvíce hustě obydlená oblast Sicílie planety.

Sicílie – největší region podle jednotlivých oblastí mezi regiony Itálie. Všechny jeho území se skládá z ostrovů, s 98% od ostrova Sicílie, který je oddělen od pevniny Itálie Messinskou úžinu.

Ostrov Sicílie je činná sopka Etna výška cca 3329 m. Ve stejném ostrově se nachází také několik neaktivní sopky. V okolí Liparské ostrovy, nacházející se severo-východně od Sicílie, je aktivní sopka Stromboli.

Ostrov Sicílie dominuje hornatý a kopcovitý terén, existuje několik horská pásma, z nichž největší jsou sicilské Apenniny.Plato a pláně představují pouze 14% z celkové plochy ostrova. Pobřeží ostrova Sicílie, má převážně skalnatý charakter severu a písku – na jihu má délku asi 1000 km. Centrální část Sicílie je charakteristická kopcovitém terénu. Jedná se o tzv sírové kopce, jejichž výška se pohybuje většinou mezi 500 a 700 m.
Klima Sicílie – je typicky středomořské, s horkými léty a krátkými mírnými zimami. Počet slunečních hodin v průměru dosahuje 2,500 za rok, zatímco v kontinentální Itálii, – 2000, a na jihu Francie – 1800. Mírné srážky převážně v zimních měsících – od října do března. Maximální teplota zaznamenaná v červenci a srpnu – v průměru 26 ° C, a minimálně 10 ° C až 14 ° C – v prosinci a únoru. Teplota vody se pohybuje mezi 16 ° C v zimě a 27 ° C, v létě.

Wild vegetace odpovídá podnebí. Pro krajiny, vyznačující se tím, kulturní rostliny.
Prehistorie [upravit | editovat textu wiki]
Hlavní článek: Pravěké Sicílie
První stopy člověka na území Sicílie patří do paleolitu.

V raném období neolitu (7000-6000 př. Nl), E. území Sicílie byla osídlena domorodými kulturami srdečních keramiky. Dokud vývoj Sicílie rannepismennogo období došlo synchronně se sousedním Maltu, představili všechny stejné archeologické kultury se stejnými funkcemi (viz. Prehistorické Malta), s tím rozdílem, že na Sicílii není konstruována megalitické chrámy (tedy ve vztahu k Maltě, mohla zaujímají podřízené postavení).

Nejstarší známá z písemných pramenů z dávných obyvatel Sicílie. -. Sica, potomků autochtonní archeologické kultury Castelluccio) a Siculo a elimtsy (nově příchozí z Malé Asie mezi „. Moře Peoples“ Archeologické naleziště Sicílie pre-římského období (XII-VII století BC E .) – Pantalica nekropole více než 5000 hrobů řez do skály, – zahrnut v seznamu světového dědictví UNESCO.

Starověk
Sicílie byla kolonizována osadníky z Kartága a Řeky, počínaje VII-tého století před naším letopočtem. e. Na východě ostrova, našli Sicula, a na západ – Féničany. První byl brzy přizpůsobil, a druhý byli vyhnáni z ostrova po bitvě Himera (480 př. E.)

Řecký chrám v Sicílii, věnovaný Hera, postavený ve V-století před naším letopočtem. e.
Starověké řecké kolonie na Sicílii je považován za Naxos bylo založeno v roce 734 před naším letopočtem. e. na východním pobřeží na Etnu. To bylo založeno přistěhovalci z Halkida na Euboea a ostrově Naxos v Egejském moři. O rok později (. Asi 735 př.nl E.) Jižně od Corinthians založil Syracuse (Řek Συράκοσαι, Συράκουσαι, Συρήκουσαι, lat Syracusae.). – Nejvýznamnější řecká kolonie na Sicílii. V roce 729 před naším letopočtem. e. Je založen v Catania (Catania). Kolem 730 až 720 roky před naším letopočtem. e. lidé z Qom a dalších městech Chalcis začali kolonizovat průlivu Messina založil Zanklu později volal Messina [2].

Během Peloponnesian války, 431-404 před naším letopočtem. e. Atény se pokusil zmocnit Sicílii, ale selhal. U V století. BC. e. Kartágo se snažil chytit ostrov Sicílie. Zvláště akutní boj proti kartáginského expanzi dosaženého ve tyrany Syrakusy Dionysius já a Agathocles. Nakonec Kartaginci byli vyhnáni z ostrova Římany během 1. punské války, 264-241 před naším letopočtem. e.

V roce 241 před naším letopočtem. e. Sicílie se stala první římskou provincií, obilnice Říma. V roce 241 před naším letopočtem. e. – 440 n. e. Sicílie – římskou provincií. Polní významné otrok-držet latifundia Sicílie – největší centrum otrocké vzpoury.
Nabídka letenek na Sicílii na airticketprotal.com. Nabídka ubytování ba airticketprortal.com. Nabídka akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.