Letenky na Mauricius

Mauricius, Mauritius,
Republika Mauricius – ostrovní stát ve východní Africe. Nachází se v jihozápadní Indickém oceánu, asi 900 kilometrů východně od Madagaskaru. Struktura republiky zahrnuje ostrovy Mauricius (největší, 1865 km2) a Rodriguez (104 km?), Které jsou součástí souostroví se Maskarény a souostroví St. Brandon, Agalega Island a mnoho menších ostrovů. Celková rozloha země je 2040 km². Kapitál – město Port Louis na ostrově Mauricius.
Neobydlený ostrov Mauricius byl otevřen na počátku XVI století portugalskou (jako běžné verzi – Dominga Fernandes [5] v roce 1510), a byl jmenován Sishna, pojmenovaný po jednom z portugalských lodí.

V roce 1598, ostrov byl obsazený holandský a vyzval na latinské podobě jména Maurice Orange. Původně ostrov sloužil pouze jako dočasné parkoviště pro obchodní lodě. Holandský první osídlení na ostrově došlo v roce 1638, a první dítě narozené na ostrově je považován Simon van der Stel. Byly vytvořeny plantážích cukrové třtiny, bavlnu, tabák, chovali dobytek. K tomu, otroci byly přineseny z Madagaskaru.

Počet obyvatel ostrova během holandské kolonizace dosáhla asi 300 lidí, včetně otroků. Nicméně, v roce 1710 holandský vlevo Mauricius uniknout invazi krys chovaných pronikání ostrov s evropskými loděmi.

V roce 1715, ostrov přešel do vlastnictví Francie a přejmenován na Ile-de-France. V roce 1721 Francouzi založili svou první neustálou osadu na ostrově. Během let francouzské kolonizace v Ile-de-France bylo vybudováno několik pevností, silnice, postavili loděnici. V roce 1735, populace ostrova činila téměř 1 tis Lidé (200 bílé, druhý – otroků z Afriky a Madagaskaru)..

Ve druhé polovině XVIII století na Ile-de-France přestěhoval skupinu kolonistů z francouzské provincie Bretani a Normandii; současně uveden do nové šarže otroků z Afriky a Madagaskaru. Otrocká práce byla používána na cukrové třtiny, kávy; na ostrově začaly pěstovat kukuřici, maniok, nové koření, indigo, různé zeleniny a ovoce.

V roce 1810, po vítězství vyhrál britskými vojáky na francouzské posádky, ostrov přešel do vlastnictví Británii. V roce 1814, smlouva Paříže Ile-de-France oficiálně stala britskou kolonií, a on se vrátí jméno Mauricius.

Do začátku anglické kolonizace obyvatel Mauritius je asi 70 tisíc lidí. (Včetně více než 50 tisíc. – Otroci). V roce 1835, otroctví bylo zrušeno. V době, kdy počet otroků bylo 77.000. (96 tis. Obyvatel). Pro práci v zemědělství na Mauriciu 1830 začal dovážet dělníky z Indie (ještě dříve, protože 1829, pracovníci začali přicházet z Číny). Do 1861 počet imigrantů indického původu dosáhl téměř 300.000. V Mauritius, rychle rostoucí výroba cukru začala rostoucí čaj a tabák.

Rodrigues Island byl objeven v roce 1528 portugalský navigátorem Diego Rodriguez (Don Diego Rodriguez). V letech 1691-1693 byl obsazený holandský. V XVIII století kolonizována Francouzi, kteří dovážejí na svých plantážích černých otroků. Od 1810-1968 ostrov ve vlastnictví Brity, pak se stal majetkem Mauricius.

12.03.1968 Mauritius byl vyhlášen samostatný národ v rámci Britského společenství národů.

Od počátku roku 1968 začala nastat kolize mezi asijské části obyvatelstva a Creoles (černochů a mulatů). V roce 1970-1971 poslední hlavní stávka v mnoha sektorech hospodářství, s mzdových požadavků. V prosinci 1971 vláda Mauritius zavedla výjimečný stav, platit průběžně až do března 1978. Zatkli vůdce radikální levicová strana Mauricia militantní hnutí zakázaných odborů spojené s touto stranou.

Dne 12.03.1992 Mauricius stala republikou.
Nabídka letenek na Mauricius na airticketportal.com. Nabídka ubytování na Mauriciu na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na Mauricius na airticketportal.com.

Comments are closed.