Letenky na Maltu

Malta,
oficiálně Republika Malta (v maltském jazyce Republika ta ‚Malta, Republic of Malta v angličtině), je ostrovní stát v jižní Evropě, člen Evropské unie.

Jedná se o souostroví se nachází ve Středozemním moři, v kanálu Malta, 80 km od Sicílie, 284 km od Tunisu a 333 km od Libye, včetně fyzického regionu v italštině. S rozlohou 316 km² je jedním z nejmenších a nejvíce hustě obydlený na světě. Jeho kapitál je Valletta a nejlidnatějším městem je Birkirkara. Hlavní ostrov se vyznačuje velkým počtem měst, spolu s hlavním, tvoří aglomerace 368 250 obyvatel.

Země má dva úřední jazyky, maltské a anglické.Italský, úřední jazyk až do roku 1934, je rozšířená, řádně mluví o více než 66% na Maltě, a to základní o 17%, učil ve všech školách na Maltě a rozšířený v oblasti obchodu, cestovního ruchu a vzdělávání ,Malý Maltese národ byl vždy spojen s Sicílii. Dokonce i jazykově je reálná znalost sicilský . Druh Maltese ještě starší vynesl idiomy, přísloví, a básně z Trinacria. Mnohé z nich jsou také pořízena Malty příjmeními, které mají svůj původ na ostrově Sicílie.

V průběhu historie, zeměpisná poloha Malta dal velký důraz na souostroví, prochází alternace v pořadí Féničanů, Řeků, Kartaginci, Římané, Arabové, Normani, Aragonese, maltézských rytířů, francouzsky a anglicky.

Malta je mezinárodně známá jako turistické destinace, a to zejména pro volný čas a kulturu, jak je v této zemi jsou tři místa v UNESCO, jsou: město Valletta, Hypogeum Hal Saflieni a megalitické chrámy.Vstup do Evropské unie se konalo dne 1. května 2004 a 1. leden 2008 vstoupil do eurozóny. Malta je také členem Commonwealthu.
Kupte letenky na Maltu.

Comments are closed.