Letenky na Madeiru

Madeira,
(port. Madeira – dřevo) – autonomní oblast Portugalska, který se nachází na stejnojmenném souostroví v severním Atlantském oceánu, asi 1000 kilometrů jihozápadně od Portugalska a 500 kilometrů západně od afrického pobřeží. Madeira je součástí EU jako zvláštní odlehlých oblastech. Souostroví se skládá ze dvou obydlených ostrovů Madeira a Porto Santo, a dvě skupiny vzdálených malých neobydlených ostrovů, které slouží jako útočiště mořského ptáka – Desertash ostrov a ostrov Savage Islands.

Madeira byla objevena portugalští námořníci João Gonçalves Zarco asi 1418 – 1420 let. Objev ostrova, zahájil Henryho navigátor, považován za jeden z prvních objevů století Discovery. Ostrov byl obsazený přátelskou Brity během napoleonských válek od roku 1807 do 1814, kdy byl se vrátil do vlastnictví Portugalska. Ostrov je populární po celý rok prázdninová destinace jiný než slavný víno Madeira, květiny, vánoční oslavy s nádherným ohňostrojem, největší na světě v Guinnessově knize, a samozřejmě v neposlední řadě, díky výjimečným klimatem (teplota v rozmezí 16 ° C až 25 ° C).

Přístav ve městě Funchal, ostrov je velmi důležité vzhledem k velkému počtu vstupu do obchodní a osobní lodě, a to je hlavní zastávka výletní cesty z Evropy do Karibiku.

Funchal, hlavní město autonomní oblasti Madeira má přednost před jižním pobřeží ostrova Madeira, hlavního ostrova souostroví. Ostatní města na ostrově jsou: Vila Baleira (na ostrově Porto Santo), Camara de Lobos, Machico, Santa Cruz, Santana a Canico (Madeira).

Madeira Island se nachází 520 km od afrického pobřeží a 1000 kilometrů od Evropy, nebo jeden a půl hodiny letu letadlem z Lisabonu.

Ostrov Madeira – největší ostrov souostroví o rozloze 741 kilometrů čtverečních, její délka je 57 km, šířka – 22 km na jeho nejširším místě, má celkovou délku 150 km pobřeží. Ostrov se táhne od východu na západ podél tento směr je centrální pohoří s výškou až 1220 metrů, ze které začínají mnoho hlubokých roklí, rozbíhají k pobřeží. Nejslavnější ostrov útes Cabo Girão (angl.) – Jedna z nejvyšších v Evropě. Nejvyšší bod ostrova -. Pico Ruivo, 1862 metrů nad mořem.

V jižní části ostrova téměř žádné Monteverde – nedotčených subtropické lesy, které byly dříve zcela pokryl všechny své území (Portugalci přistál spálili je, aby se uvolnil prostor pro zemědělské plantáže). Z tohoto důvodu a vzhledem k ostrovu jeho jméno („Madeira“ v portugalštině znamená dřevo). Nicméně, v údolí na severu, aby určité množství pralesů, které jsou uznávány seznamu světového dědictví UNESCO.

Podnebí
Madeira je klima je určena Golfského proudu, na Kanárských ostrovech nad a vzdálenosti od velkých pevnin. Madeira dominuje subtropickým středomořským podnebím (klasifikace klima Köppen: CSB), jeden z nejměkčí na světě – je rozdíl mezi den zimních a letních teplot nepřekračují 7 ° C Nejchladnější měsíc – leden (13-20 ° C), nejteplejší – září (18-26 ° C). Režim srážek je nerovnoměrný: oni Madeira padá o 700 mm, více než polovina z nich spadá do období od listopadu do února; od května do července, deště jsou vzácné.

Hornatá krajina ostrova vytváří řadu mikroklimatu: část severozápadní Madeira – nejvíce vlhké a zamračit místo souostroví; malý pozemek v průměru kolem Funchal a na ostrov Porto Santo je oslavován polopouště typ klimatu (BSH).

Klimatické léta na ostrovech trvá téměř celý rok.
Ostrov Madeira je nejvyšší velké štítová sopka, vlající asi 6 km nad dně Atlantského oceánu v podvodní pohoří Torah, který se nachází na africké desky. Sopka byla vytvořena na trhlině v oceánské kůry. Vznik sopky začala v miocénu epoše před více než 5 miliony let a skončil v pleistocénu před asi 700.000 rok. Toto bylo následované silnou erozí, která tvořila dva velké kruhy v centrální části ostrova.

Později, obnovená vulkanická činnost, vytváření nových vrcholů a uzlíky nad starými lávy lůžek. Poslední sopečné erupce proběhla v západní a střední části ostrova jen před 6500 lety.
Madeira žijí tři druhy ptáků jako: Madeira bouřlivák, holubů a Madeira Madeira korolёk.

Ostrov je také velmi důležité pro chov jiných mořských ptáků, včetně bouřliváci a pestrou Madeira Atlantic bouřlivák.

Makaronésie je pozemek důležité přírodní rozmanitosti. Lesy v souostroví jsou velmi podobné lesů třetihorách, které pokrývaly jižní Evropy a severní Afriky před miliony let.

Velká biodiverzita Madeira fytogeografické spojené se Středozemním, Afriky, Ameriky a Austrálie. Zájem o geografii rostlin pěstovaných v posledních letech kvůli objevu nových druhů epiphytes s velmi odlišným vývojem.

Madeira je mnoho endemických druhů, zejména bezobratlých, včetně velmi vzácných Madeira zelí, stejně jako některé obratlovců, jako jsou například některé druhy ještěrky, ptáků, uvedených výše. V Evropě největší tarantule žije v pouštích ostrovech Desertash a dosahuje velikosti lidské ruky. Na těchto ostrovech je domovem více než 250 druhů suchozemských mollusks (hlemýždě a slimáky), některé s velmi neobvyklou vzoru a barvy skořápky. Většina z nich jsou endemické a ohrožené (jako např plžů Boettgeria obesiuscula).
Plinius uvádí Purple ostrovy, jejichž poloha odpovídá Šťastné ostrovy či Kanárských ostrovů, která se může vztahovat na ostrov Madeira. Plutarch, když už mluvíme o velitele Sertorius, řekl, že po svém návratu do Cadiz, „potkal námořníka, nedávno přišel z ostrovů Atlantiku, dva největší, odděleny pouze malou úžinou, v určité vzdálenosti od pobřeží Afriky 10.000 Furlong. Říkali ostrov požehnaných. „Odhadované vzdálenosti do Afriky (2000 km / 1250 míle), a blízkost obou ostrovů, aby bylo možné porovnat ji s odkazy na Madeiru a Porto Santo.

Tam je romantická legenda o dva milenci Robert a Anne d’Arfet Mashim za vlády Edwarda III, který se na útěku z Anglie do Francie v roce 1346, mimo kurz kvůli silnému bouře. Jejich loď ztroskotala u pobřeží ostrova Madeira, možná; později, jméno jméno mladého muže byl použit v obci Machico, v upomínku na milenců. Podle portulan 1351 uložené ve Florencii (Itálie), Madeira byl objeven dávno předtím, než portugalské lodě došel. Přesně Madeira byla otevřena k základně portugalské osady, jak se jeví na kartách od roku 1339.
Nabídka letenek na Madeiru na airticketportal.com. Nabídka ubytování na Madeiře na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na Madeiru.

Comments are closed.