Letenky na Kubu

Kuba,
Havana
Kubánská republika (španělsky :. República de Cuba), neoficiální 1959 – Liberty Island – ostrovní stát v severní části Karibiku.Země zaujímá ostrov Kuby v rámci Velkých Antil, ostrov mládeže, a mnoho menších ostrovů. Ze Severní Ameriky, Kuba je oddělen Florida úžinou na severu a na západě Yucatan kanál.Země je členem OSN od roku 1945.
Kuba se nachází na křižovatce Severní, Střední a Jižní Americe, na ostrově Kuba (největší v Západní Indii), Isla de la Juventud, stejně jako přilehlý cca 1600 ostrůvky a korálové útesy, které patří do skupiny Velkých Antil. Na pobřeží se vyznačuje hlubokými zátokami a mnoho chráněné zátoky. Ostrov je orámován útesy a dalšími korálové formace.

Kubánský území – 110 860 km2. Ostrov, který se táhne od východu na západ 1250 km, je často srovnáván s ještěrkou, jehož hlava je otočen do Atlantiku, a ocas je u vchodu do Mexického zálivu. Na jihu Kuby, které hraničí s Karibské moře v severozápadní Mexického zálivu a severovýchodním Atlantiku. Vzdálenost od Kuby do Spojených států v nejužším místě úžiny Floridy – 180 km, na ostrov Haiti přes Windward Passage – 77 km, na ostrově Jamajka úžinou Colon – 140 km, od Mexika přes Yucatan kanál – 210 km.

Kuba je převážně plochá. Kopce a hory pokrývají asi třetinu území. Tři hlavní horské systémy – je Cordillera de Guaniguaniko na západě, v centrální části Escambray a Sierra Maestra na východě. Nejvyšší pohoří Sierra Maestra se táhne podél jihovýchodního pobřeží na 250 km. Jeho nejvyšší bod – Turquino vrchol (1972 m). Nachází se na západě ostrova malebné horské složitě členité a řídce osídlené.

Kuba všeobecně rozvinuté kras, v této souvislosti, jsou četné jeskyně, včetně největší. Takže, v západní části jeskyně Santo Tomas má rozsáhlou síť podzemních galerií o celkové délce 25 km. Často jsou tak zvané „Mogotes“ – ve tvaru tropického krasu, které představují kopce s téměř svislými svahy a ploché vrcholy. Nejlidnatějším a vyvinul mírně kopcovitém pláně. Břehy jsou většinou nízké, někdy bažinatá, často pokryté mangrovů. Často jsou písečné pláže, které se táhnou na míle daleko (například na poloostrově Icacos, kde slavný letovisko Varadero).

Minerály,
Kuba je druhý největší na světě zásob niklu, jehož výroba začala v roce 1943, a výrazně vzrostl v období po revoluci z roku 1959, kdy se za pomoci SSSR byl inovován důlní zařízení a postaven Těžba a zpracování rostlin. V současné době, Kuba řadí na první místo na světě ve výrobě niklu.

Kuba má velké zásoby kobaltu a na třetím místě na světě, pokud jde o jeho výrobu a výrobu.

Také, Kuba má velké naleziště měděné rudy (v provinciích Oriente a Pinar del Río), manganu rudy (v provincii Oriente), chromitan (v Camagüey), kaolin (na Isle of Pines), železná ruda, azbest, kamenná sůl, fosfát. Vklady uhlí chybí.

V roce 1984, v západní části země, byly objeveny ropných a plynových polí. V roce 2006 začal vývoj ropy a zemního plynu pole [12], na severu ostrova, jen kousek od pobřeží Floridy. Podle některých odhadů zásob ropy v pobřežních vodách Kubě více než 5 miliard barelů (Havana trvá na postavě 20 miliard barelů) a zásob zemního plynu – 300000000000m3. General potvrdil ropných rezerv pro rok 2010 je 178900000 barelů, zemní plyn. -. 70900000000m3

Klima
Climate Kuba – tropický pasát. Průměrná roční teplota je 25,5 ° C. Průměrná teplota nejchladnějšího měsíce (leden) je rovna 22,5 ° C a nejteplejší (srpen) – 27,8 ° C Povrchové teploty moří u pobřeží v zimě 22-24 ° C, v létě – 28-30 ° C. Průměrné roční množství srážek je obvykle ve formě sprchy – 1400 mm, ale ne méně časté a suché let.

Kuba jasně vyjádřeno ve dvou klimatických obdobích: deštivé (květen-září) a suché (říjen-duben). Období dešťů tvoří 3/4 celé roční množství srážek.

Funkce klimatu na Kubě je typická vysoká vlhkost vzduchu v průběhu celého roku. Kombinace vysoké vlhkosti a vysoké teploty je obecně nepříznivý vliv na životy lidí. Nicméně, na pobřeží Sea Breeze nálad tepla, přináší svěžest a ve večerních hodinách a v pohodě. Kdekoliv se vine se liší známý stálost, takže si můžete často vidět stromy, jejichž kmeny mají i odpovídající svahu.

Kuba vystavena působení tropických cyklón, které pocházejí z letního podzimní období (červen – mid-listopad) východně od Malých Antil na Západě a Karibiku, pak se pohybuje směrem k Floridě. Typhoons jsou doprovázeny silným deštěm a silným větrem, který může způsobit velké škody na obyvatelstvo a hospodářství ostrova. River na Kubě krátkém nemnogovodnye. Lesy pokrývají asi 10% území, dochované pouze v horských a bažinatých oblastech. Fauna je poměrně chudá země. Zároveň se ve vodách v okolí Kuby jsou cenné obchodní ryby, korýše, humry, krevety a houby.
Nabídka letenek na Kubu do airticketportal.com. Nabídka ubytování na Kubě na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek na Kubu na airticketportal.com.

Comments are closed.