Letenky na Island

Island,
Aktuální počasí na Islandu
 Time in Reykjavik
(Země ledu“ nebo „ledová země“) – ostrovní stát se nachází v severní části Atlantského oceánu (severo-západně od Velké Británie).Území státu se skládá z ostrova Islandu plochy 103.000 čtverečních. Km a ostrůvky kolem něj.

Na rozdíl od názvu, a přítomnosti ledovců, Island – ne arktické země. Klima je námořní, mírně chladné, větrné, mokrý a proměnlivé. Počasí na Islandu je ovlivněn dvěma mořskými proudy (teplý severního Atlantiku, pokračování Golfského proudu a chladný východním Grónsku) a arktického ledu probíjení, který se hromadí na severní a východní pobřeží. Červenec a srpen – nejteplejší měsíce (v Reykjavíku v červenci až +20 ° C). Průměrná roční teplota v jiho-západní pobřeží Reykjavíku je 5 ° C, průměrná teplota v lednu – -1 ° C, v červenci – 11 ° C. Odpovídající údaje na severním pobřeží (Akureyri) – +3 ° C, -2 ° C a 11 ° C. Průměrná roční teplota neklesne pod + 4 ° C

Islandský ledovec
Pobřežní vody jsou bez ledu po celý rok. Výjimkou jsou situace, zahrnující odstranění polárního ledu na severu a na východě. Vzhledem k již od počátku roku 1920 k významnému zlepšení klimatu, odstranění polárního ledu na pobřeží Islandu se konala zatím pouze jednou v roce 1965. Počasí v této zemi se dramaticky mění, někdy i dny, které závisí na průchod cyklonů na východ přes Atlantik. Islandská přísloví říká: „Když se vám nelíbí počasí, počkejte pět minut a bude ještě horší.“ Tmavý doba trvá od poloviny listopadu do konce ledna. V této době, výška Slunce v okamžiku nejvyššího vrcholu nepřesahuje několik stupňů (polární noc na Islandu není). Po celé léto na Islandu „bílých nocí“, 21. června slunce vychází na 2:54 a zapadá v 00:02 následujícího dne. Prosince na rozdíl od červnu nejtemnější měsíc – denní světlo netrvá déle než 5 hodin.

Průměrný roční úhrn srážek je 1300-2000 mm na jižním pobřeží, 500-750 mm na severu a více než 3800 mm na otevřených svazích na jihu a Vatnajökull Mirdalsyёkyudlya.

Typické Icelandic dopravní značka
Doprava na Islandu autobusy, osobní a nákladní automobily, námořních plavidel a letadel. Železnice jsou zcela chybí.

Na Islandu, jediný zásadní doprava je auto, protože islandská prostředí je nejpohodlnější způsob, jak cestovat. Někteří Islanďané mají i malá letadla pro místní použití.

Hlavní město země – Reykjavík (180 tisíc obyvatel -., Včetně předměstí), sídlo parlamentu a vlády, finanční, kulturní a obchodní centrum města Islandu. Ostatní velká města: Kópavogur (33.045 lidí.) Hafnarfjordur, Akureyri (17.770 lidí), Husavik, Seyðisfjörður, Akranes (28.085 lidí)… Nejdůležitější přístavy: Reykjavík, Akureyri, Grundarfordyur, Hafnarfjordur.

Comments are closed.