Letenky na Bari

Bari,
přístavní město Itálie, hlavní město regionu Puglia, správním centrem stejnojmenné provincie.

Patronem města je Nicholas. City Festival – 9. května.

Šance je, že osada existovala na místě Bari před více třemi a půl tisíci lety. V V. století před naším letopočtem. e. hostí již staří Řekové. Římané zmocnil pobřeží během války s Pyrrhos. Rybářský přístav Bariuma poprvé zmíněn v 181 před naším letopočtem. e.

Na 109 našeho letopočtu. e. Barium prošel Via Traiana rozvětvení z Appian a protéká Brundizium (moderní Brindisi), Beneventum (Benevento) a Kanuzium (Canosa di Puglia). Vzhledem k tomu, Brundizium lví podíl na římské dopravy do Řecka, Egypta a Malé Asie, snížení obchodní cesta Rome-Brundizium měla velký význam. Barium, jako jeden z tranzitních bodů podél cesty, přijal jeho podíl na ekonomických a administrativních výhod.

V moc IX století nad Bari ve vlastnictví Saracény, který vytvořil emirátu Bari a položil pevnost, vytáhl první Byzantinci a poté v 1071 Normanů pod vedením Roberta Guiscard. V 1096 v Bari, Petr Poustevník kázal, pod vlivem projevů, které se plavil ze Svaté země velkou dávku křižáků. V 1098 v katedrále Bari koná pod vedením papeže Urbana II, o rozporu mezi katolickými a pravoslavnými církvemi.

Wilhelm Rozzlobený porazil Bari v 1156, ale Frederick II zjistil, že je nutné obnovit jeho opevnění. V XIV a XV století město pravidla vévodský dynastie, když spadl do úpadku. Hodně bylo učiněno, aby pokračoval v jeho blaho Isabella neapolskou (perspektivní model Mona Lisa). Po smrti své dcery v Bari Bona Sforza vévodství byl vrácen do Neapolského království.

Uprostřed druhé světové války, 2. prosince 1943 přístavu Bari bylo bombardování útoky bombardérů Ju-88, v nichž bylo 17 nákladních lodí potopena spojenci, 6 další poškození. Mezi plachetnice byla doprava „John Harvey» jako Liberty naloženo s hořčičným plynem, který patřil k americké armádě. V důsledku šíření hořčice určitého počtu vojenského personálu a místních obyvatel dostal otravu, včetně fatální.

Situace se zhoršuje tajemství, ve kterém lékaři (včetně vojenských), nevědomý přítomnosti chemických bojových látek nebyly schopny správně diagnostikovat. Počet obětí yperitu není znám. Různé zdroje dávají od „69 zabil přímo či nepřímo z účinků plynu, většinou – Americké obchodní námořníci“. „Více než tisíc spojeneckých vojáků a více než tisíc místních obyvatel“ na Je třeba poznamenat, že celá řada společných obětí útoků, které vyplynuly z výbuchů a požárů, nepřispěl k přesnému vymezení té části z nich, která byla postižena otravou yperitu.

9 – 16 června 1987 Bari se čtvrtého plenárního zasedání Smíšeného Mezinárodní komise pro teologický dialog, to byla diskuse téma „Víra, společenství a jednota církve.“

Bari populace v roce 2009 bylo 325.000 lidí. Populace města zůstává přibližně na stejné úrovni od roku 1970. V posledních letech, od roku 2002, populace začala postupně zvyšovat.

Střední věk Bari 42 let. Ve městě se počet dětí ve věku do 18 let je přibližně roven počtu důchodců. Porodnost je 8,67 na 1,000.

Etnické složení: Italové 96%, 2% Albánci, Řekové 0,5%, přistěhovalci z Afriky zhruba 1%.
Nabídka letenek na Bari na airticketportal.com. Nabídka ubytování na Bari na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek na Bari na airticketportal.com.

Comments are closed.