Letenky do Montrealu

Montréal,
je jedním z nejdůležitějších měst v Kanadě. Je to nejlidnatější provincie Quebec a jeho nejdůležitější ekonomické centrum, stejně jako druhé nejlidnatější město v Kanadě. Montreal je druhé městské centrum země po tom Toronta. Ve francouzštině se jmenuje la Métropole a jeho metropolitní oblast má přibližně 4 miliony obyvatel, [2].Historické centrum Montreal je Vieux-Montréal (Old Montreal).
V roce 2010, Vancouver, spolu s Whistler, který se nachází 125 km severně od města, se zimní olympijské hry a paralympijských her.
Podle počtu obyvatel, je Montreal třetí největší francouzsky mluvící město na světě po Paříži (Francie) a Kinshase (Kongo).Město se vyznačuje kulturní a jazykové rozmanitosti: francouzština je mateřským jazykem asi 68,8% z obyvatel a je úředním jazykem a upřímná komunikace města. Pak jsou tu menšina Anglophones (Quebec) (asi 12,3% městského obyvatelstva), a četné komunity rodném jazyce jiném než francouzském a anglickém jazyce (ještě jednou postaven na anglicky mluvící komunity, dnes je stále více a více podobá frankofonní většinou ). Poznámka silnou italskou menšinu více než 300.000 obyvatel, v celé metropolitní oblasti, a přítomnost oblasti nazvané Petite Italie, mluví řadu italštině s názvem „italianese“ a vyznačuje přítomností anglických slov a francouzské Italianised [3]. Dnes, ve skutečnosti, Montréal je jedním z nejvíce multi-etnické měst v Severní Americe, s více než 30% populace, která není sestoupí z prvních francouzských obyvatel.
Od Hochelaga kožešinou obchodování s lidmi [editovat | editovat wikitext]
Opevněné vesnice Hochelaga, Irokézů na svatého Vavřince, byl na ostrově v průběhu návštěvy Jacques Cartier v říjnu 1535. Měl pokřtěn „Mons REALIS“ (Mount Royal v latině). Ve dvacátém století, archeologové objevili artefakty, které naznačují přítomnost lidí mezi 3000 a 4000 rok před naším letopočtem. Nicméně, v době založení Quebec City Samuel de Champlain 03.7.1608, byl už ne levé stopy z vesnice Hochelaga; jeho umístění zůstává neznámý.

Starý Hotel-Dieu Montreal, kterou založil Jeanne Mance
V roce 1615, Samuel de Champlain měl představu nové město na řece svatého Vavřince, s cílem podpořit katolické náboženství mezi Indiány v New Francie.Francouzi usadili se tam, ale jen 17 května 1642, kdy skupina kněží, řeholníci a osadník společnost Notre-Dame de Montréal, v čele s Paulem Chomedey de Maisonneuve, založil vesnici Ville-Marie. Z jsou známy osadníci Jeanne Mance, spoluzakladatel Montrealu, který se brzy založil nemocnici v Montrealu, jeden z prvních v Severní Americe a Marguerite Bourgeoys, který přinesl vzdělání v nové Francii.

V roce 1680 zde bylo 493 obyvatel v Montrealu; 75 z Paříže, 68 z Normandie, 54 dall’Aunis (La Rochelle), 35 dall’Angiò, 34 z Poitou, 28 z Le Mans, 23 z Saintonge, 17 z Británie, 16 z Perche, 13 z Angoulême, 12 o 10 dle Picardie a Champagne.

V srpnu 1701 1.300 Amerindians Severovýchod Ameriky sešli v Montrealu (který pak měl 1200 obyvatel), aby se mír mezi svými různými národy a s Francouzi.Velký Mír Montrealu, jak to bylo nazváno tuto smlouvu, povolený konec nepřátelských akcí, které bránily obchodu s kožešinami nové Francii. V té době mělo město více než 2000 duší.

Areál je tak vyrostl, se stal významným centrem srsti je. To byl výchozí bod pro zkoumání interiéru francouzskými průzkumníky, jako je Louis Jolliet, La Salle, Verendrye a Duluth. Dřevěné přístřešky byly stavěny od roku 1725 i přes silné zemětřesení, k němuž došlo 16.září 1732, město i nadále prosperovat a později byl opevněn francouzské město kolem roku 1740. Zůstal do 8. září 1760, kdy vévoda Lévis vzdal britské armády pod velením Lord Jeffery Amherst.

Comments are closed.