Letenky do Moncton

Moncton
je kanadské město ve státě New Brunswick, s 64.128 obyvateli (2006). Jeho metropolitní oblast má populaci více než 126.000 a je jedním z top třicet Kanady, a to i včetně Dieppe a Riverview. Moncton je městské centrum dvojjazyčný: angličtina a francouzština jsou oba uznávány jako úřední jazyky. Asi třetina populace používá francouzštinu v jeho rodinné vztahy, zbytek angličtiny a, v menší míře, jiné jazyky mluvený přistěhovalci v Asii a Evropě.
Nachází se v oblasti Westmorland, na jihovýchodě provincie, asi 55 km od hranic s provincie Nova Scotia, v údolí řeky Petitcodiac.

Klima,
má kontinentální klima, ale ovlivané blízkostí moře a mořských proudů.

Zimě je poměrně suchý a deštivé (sněžení, které často padají ve formě deště, nejvýše však přibližně 30 cm), zatímco léta, i když ne příliš vysoká, mají vysoký stupeň vlhkosti. V několika měsíců v roce na Moncton může vypadat námořní a kontinentální klima, jak je tomu v některých létě nebo v zimě. Mořské proudy však mají určitý vliv na klima města a dalších populační centra New Brunswick. Dny v zimě je zima, ale většinou slunečno, a léta nikdy spalující.

První obyvatelé oblasti byli Domorodí Američané Acadians, kteří praktikovali pastevectví. Byli deportováni Brity, když dorazili v polovině osmnáctého století. V šedesátých letech osmnáctého století usadili v obci několik Němců, Protestant, z Pensylvánie. V první polovině devatenáctého století Britové usadili loděnice a pak velké lodě pro přepravu zboží.Loďařský průmysl klesl v roce 1860, kvůli konkurenci s železniční trati.

Comments are closed.