Letenky do Mnichova

Mnichov,

München, Munich, soupeř Berlína o titul nejpopulárnější německé destinace. Sofistikované město libující protiklady. Oblečte si l ederhosen a navštivte metropoli Bavorska, kde jsou folklórní tradice oblíbené stejně jako auto BMW, štědré porce jídel právě tak, jako haute cuisine.
Mnichov je útočištěm všech druhů kultur, s neuvěřitelným počtem muzeí, živelnou uměleckou scénou a nechvalně hýřící Oktoberfestem. Bavorsko je suvenýrové ikonou Německa, uvidíte to z pohlednic a pohádkové gotiky.Mnichovské Biergarten nejsou výjimkou.
Doprava
Městský integrovaný systém dopravy MVV ( www.mvv-muenchen.de ) je sítí autobusů, tramvají a vlakových tratí S a U- Bahn. Je poměrně dobrý, ale systém lístků a poplatků patří mezi nejkomplikovanější v Německu. Ceny závisí na množství procestovaných zón. Město je rozděleno do série soustředných kruhů, uvidíte je na dopravních mapách na každé stanici, nebo zastávce. Při pobytu delším než jeden týden se vyplatí koupit si cestovní pass.
Nejlevnější platí v centru města a ve větší části Schwabing. Stojí 9,50 EUR na týden a 35,50 EUR na měsíc. Pass splatný v celém městském okruhu (včetně Dachau nebo Ammersee) stojí kolem 39 EUR na týden, měsíční okolo 145 EUR. Nezapomeňte, týdenní passy platí od pondělí do pondělí (při koupi uprostřed týdne, dny ztrácíte). Stejně to platí i pro měsíční jízdenky. Ostatní lístky dostanete v automatech na všech stanicích metra a na některých autobusových, koupíte je iv tramvajích.
Pokud plánujete cestovat na jedné trase vícekrát, pokaždé si kupovat lístek se nevyplatí. Lepší alternativou je pás lístků (Streifenkarte), stojící kolem 9 EUR za deset lístků. Překročení každé ze zón stojí dva lístky, kromě cest kratších než čtyři autobusové nebo tramvajové zastávky. Tehdy stačí označit jen jeden lístek. Dětská Streifenkartestojí 3,80 EUR, má pět lístků, na jednu cestu spotřebujete jeden lístek, na vzdálenosti nezáleží.
Dostupné jsou i denní lístky. Single-Tageskarte pro jednoho cestujícího stojí 4,50 EUR v rámci Mnichova nebo 9 EUR v rámci města a tras S- Bahn. Za Partner-Tageskarte poplatky narostou na 8 EUR, resp. 16 EUR (platná pro pět dospělých, nebo deset dětí).
Nabídka letenek do Mnichova na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Mnichově na aiirticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Mnichova na airticketportal.com.

Comments are closed.