Letenky do Minneapolis

Minneapolis
je město ve Spojených státech, je hlavní město státu Minnesota a krajské město Hennepin.Město se nachází v jihovýchodní části Minnesoty na březích Mississippi severně od soutoku s řekou Minnesota.

U nedaleké státní kapitál Saint Paul, tvoří tzv metropolitní oblast měst dvojčete (Twin Cities), šestnáctého nejlidnatější metropolitní oblast ve Spojených státech s celkovým počtem obyvatel více než 3.500.000 obyvatel.

Ve městě existuje více než dvacet jezera a mokřady, břehy Mississippi, četné potoky a vodopády, mnohé z nich jsou spojeny systémem parků. To byl nadbytek vody navrhnout Zakladatelé název města.

Jméno pochází ze spojení Minneapolis termíny MNI, což znamená, že voda v jazyce Dakota a Polis, město v řečtině je také známé pod přezdívkou „město jezer“ či „Mill City“ ve skutečnosti, v minulosti hlavní ekonomická aktivita byla mletí pšenice.
Až do příchodu francouzských badatelů, kolem 1680, jedinými obyvateli této oblasti byli Dakoty Sioux.Konstrukce Fort Snelling, postavený v roce 1819 armádou, povzbudil kolonizaci okolních oblastí.Spojené státy tlak na kmeny Mdewakanton Dakoty tak, aby prodali své pozemky, aby umožnila instalaci osadníků z východu. V roce 1856 Minnesota územní legislatura schválila výstavbu vesnice na západním břehu Mississippi, to se stalo městem v roce 1867, kdy to bylo obrátila na železnici mezi Minneapolis a Chicago, se datuje do 1872, sloučení se sousedním městem St. Anthony na východním břehu řeky.

Minneapolis rozšířil kolem vodopádů svatého Antonína, nejvyšší v Mississippi.Síla těchto vodopádů přivádí mnoho mlýnů, mezi lety 1880 a 1930 dosáhla svého vrcholu využití vodní energie. Lesy severní Minnesotě za předpokladu, řeziva, že z 17 mlýnů napájené vodopády. V roce 1871 západní břeh nachází 23 průmyslových odvětví, včetně mlýnů, železa práce, železničním průmyslu a průmyslu na zpracování bavlny, dřeva a papíren. [8] Rolníci velkých rovin rostlo obilí, který byl dodán s vlaky na 34 mlýnů provozovaných velkými společnostmi, jako je Pillsbury a General Mills. Kolem 1905, Minneapolis za předpokladu, asi 10% z mouky a obilí z celé země.

Minneapolis City Hall (1929)
Vrchol mletí bylo dosaženo v letech 1910 a 1915, po nástupu nových forem energie, nahlodal místní výhodu vodopády svatého Antonína ve prospěch oblastí nejblíže produkce pšenice. Od roku 1930 mnoho mlýnů uzavřena a železniční vlečky použité k jejich pohonu byly demontovány.

Srdce ekonomiky se stal ústřední okresní město, kde bylo mnoho administrativních budov, jako je Radnice v Minneapolis, který až do roku 1929 byl nejvyšší budova ve státě. Od Velké hospodářské krize, došlo k poklesu od centra města z důvodu špatné údržby a po druhé světové válce, vysídlení obyvatel do příměstských oblastí. V letech 1950 a 1960 byl prakticky zničen celý brány okres, centrální oblast města, po zbourání asi 200 objektů zahrnuty v oblasti asi 25 bloků, byl kompletně zrekonstruován městské rozvržení město s výstavbou nových přepravních tras a nové budovy.

Comments are closed.