Letenky do Manchesteru

Manchester
město ve Velké Británii, v Anglii, v kraji metropolitní Greater Manchester. Ve formálním smyslu, je nezávislý metropolitní čtvrť .

Manchester se nachází v podhůří Pennines , na řece Irwell. To je jeden z nejdůležitějších průmyslových center v Anglii. Významným centrem kulturního a vědeckého života.

Počet obyvatel: 486000;. aglomerace (která odpovídá oblasti Greater Manchester, který zahrnuje, mimo jiné, m:. Stockport , Oldham , Rochdale , Bury , Salford , Bolton ), má 2,5 milionu obyvatel (2004), z toho cca 1,2 milionu pracovní;. více než 2 miliony obyvatel žije v okruhu 10 mil (16 km) od centra města, více než 5 milionů v okruhu 30 mil (48 km).

Za 79 roků bylo římská pevnost , který existoval až do pátého století. V roce 1086 Manchester byl založen v blízkosti staré pevnosti jménem Mamucium Roman nebo Mancunium. Název města ukončena v -chester pochází z latinského Castra -. „Tábor“ [1] . Až do roku 1838 (i když jsou práva karetní 1301 let), ošetřené administrativně jako vesnice. Od poloviny osmnáctého století. Jedním z center průmyslové revoluce , v centru textilního průmyslu v devatenáctém století, svět je největší. Pak je tu rychlý rozvoj města jako centra moderního průmyslu . Tady v 1789 zahájil první parní stroj na hnací předení .

V současné době je velké centrum textilního průmyslu , strojírenství, elektrotechnice, automobilovém, leteckém, papír a oblečení . Sea Port, připojený k Manchester kanálu z Irského moře . Město má mezinárodní letiště . Závažné vědecké centrum, místo prvního jaderného štěpení a vývoj první praktické informatice ( Manchester Small-Scale experimentální stroj ). Město má mnoho univerzit: University of Manchester , Manchester Metropolitan University , Royal Northern College of Music , Manchester Business School (v roce 2004 celkem asi 120 000 studentů.). Na druhém místě v Londýně , pokud jde o významu mediálního centra, sídla mnoha sekcí a rozhlasové BBC , nově postavený na místě bývalého přístavu.

Velitelství od roku 1857. Hallé Orchestra , nejstarší v Anglii, stálý symfonický orchestr a BBC Philharmonic Orchestra.

Kupte letenky do Manchesteru.

Comments are closed.