Letenky do Madridu

Madrid,
jednou z nejvděčnějších turistických atrakcí Madridu je náměstí Brány Slunce Puerta del Sol, které je považováno za střed či srdce Španělska.Na jeho jižní straně najdete místo nazvané „Kilometry Zero“, kamennou tabuli, na níž jsou vyznačeny vzdálenosti do všech koutů Španělska. Na tomto náměstí stojí nenápadná socha medvěda šplhající na arnika, která představuje symbol města, při kterém se denně setkávají stovky Madriďané i cizinců. Křižuje se zde několik třes metra, končí tu autobusy av jedné z přilehlých ulic jsou velké obchodní domy.
Krátká procházka jihozápadně z Puerta del Sol vás zavede k Plaza Mayor,na prostorné náměstí obklopeno arkádovými zastřešenými malými obchůdky. Na toto rozsáhlé náměstí, kterému dominuje jezdecká socha Filipa III. a která je ze všech stran obklopena strohými třípodlažními domy, je možné vystoupit některými z osmi průchodů. V minulosti se zde konaly býčí zápasy, veřejné popravy, odehrávaly se různé slavnosti a veselice. V současnosti se zde nacházejí převážně obchůdky se suvenýry, restaurace a bary. Zahraniční návštěvník jen stěží najde přístup na toto rozlehlé náměstí. Auta mají do této části Madridu vstup zakázán. Je to skutečné království chodců a majitelů kaváren, kteří mohou rozložit židle pro své hosty na celý chodník.
Cestou na sever k Palacio Real se ocitnete v nejstarší části Madridu, spíše známé jako „Morera“ či maurská čtvrť. Starý Madrid, je ohraničen ulicemi Mesón de Paredes a Mayor. Tato historická část Vás zavede do malého provinčního městečka s jeho tradičními rodinnými i společenskými rituály, původními řemesly, malými krámky, slavnostmi i hospodami, kde se nabízejí stejné speciality jako např. před 50 lety.
Madrid má moderní infrastrukturu, si zachoval vzhled a dojem z mnoha historických čtvrtí a ulic. Jeho památkám patří královský palác Madridu ; Royal Theatre s obnoveného 1850 Opera House; Buen Retiro Park, která byla založena v roce 1631. 19. století, Národní knihovna budova (založen v roce 1712), které obsahují některé z historických archivů Španělska; velký počet národních muzeí, [22] a Golden Triangle umění , která se nachází podél Paseo del Prado a obsahuje tři muzea umění: Muzeum Prado , Reina Sofía , muzeum moderního umění, a Thyssen-Bornemisza Museum, která doplňuje nedostatky dalších dvou muzeí. Cibeles Palace a Fountain se staly symbolem památkou města.

Comments are closed.