Letenky Macao

Macao,
zvláštní administrativní oblast (port Macau.) Autonomní území Čínské lidové republiky. Bývalá portugalská kolonie.

Obyvatelstvo – 541 200 lidí (2009). Oficiální jazyky: portugalština a čínština (hlavně kantonský je používán).

Zvláštní administrativní oblast Macao (port. Região Administrativa Especial de Macau) byla založena 20.prosince 1999 v důsledku zrušení portugalské kolonie Macao, a byl jedním ze dvou zvláštních administrativních oblastí Čínské lidové republiky; Hong Kong je druhý. Na 442 rok, od 1557, Macau byl ovládán Portugalskem, to byla nejstarší evropský kolonie ve východní Asii. Po návratu do území Číny získal status zvláštní administrativní oblasti Číny. Základní zákon byl schválen Národního lidového kongresu v března 1993 je založen na principu „jedna země – dva systémy“, to znamená, že zachování dvou různých ekonomických a právních systémů do jediného čínského státu. Jako součást Číny, Macau má značnou autonomii, se svými vlastními zákony, právní, měnové, zvyky a emigrace systémů, jakož i právo na účast v mezinárodních organizacích. Pod vedením ústřední vlády Číny jsou obrana a diplomatické styky. Pravděpodobně Macau zachovat tento stav po dobu nejméně 50 let před 2049.
Macau – město na pobřeží Číny v Jihočínském moři, deltě Perlové řeky (Pearl). Zahrnuje poloostrov Macao, Taipa a Coloane ostrovů, o celkové rozloze 27,2 km². Úžinou Zhuhai hraničí metropoli.

Macau poloostrov tvoří ústí. Zhujiang (Pearl), River na východě a. Si na západě. Většinou plochý povrch, který je tvořen v důsledku postupného otvoёvyvaniya půdy z moře. Četné strmé kopce jsou zbytky bývalého reliéfu. Poloostrov byl původně ostrov, ale v XVII století byl spojen s pevninou. Další dva ostrovy jsou spojeny s Macau silniční a dvou mostů. Většina území je vybudován, polního, pastviny a lesy nejsou k dispozici, ale zelené plochy zaujímají 22,4%. Nejvyšší bod – Coloane Alto (172,4 m).

Comments are closed.