Letenky do Maastrichtu

Maastricht,
je město v Nizozemsku na 121.000 obyvatel a nachází se v provincie Limburg, což je hlavní město.

Na vzniku města byla stavba římského opevnění (castellum) v 333 našeho letopočtu. Saint Servatius, biskup z Tongeren a Maastrichtu, zemřel v 384 a byl pohřben v Maastrichtu. Později, v polovině šestého století, sídlo diecéze Tongeren byl přesunut do Maastrichtu. Na počátku osmého století, Hubertus přesunul sídlo v Liege, město, kde utrpěl mučednické smrti svého předchůdce, SanLamberto Maastricht.

Během středověku Maastricht byl už důležité město v Nizozemsku, vládl vévodů Brabant a princ-biskupů Lutychu.29.června 1579 město Maastricht je podmanil si Alexander Farnese, služby Španělska. V roce 1673 bylo město bombardováno vojsky Ludvíka XIV Francie. Při obléhání Maastrichtu Charles de Batz de Castelmore d’Artagnan, velitel roty z mušketýrů stráže zvané „šedé mušketýři“, zemřel v Maastrichtu. V roce 1748 a také v roce 1795 město Maastricht je podmanil si armádami Francie. Na počátku devatenáctého století, město se vyvíjelo do centra industrializace.

Obec se zvýšila jeho popularitu na mezinárodní scéně, od 7.2.1992 tam byla podepsána Smlouva o Evropské unii (SEU), známý jako Maastrichtská smlouva, Belgii, Dánsku, Francii, Německu, Řecku, Irsku , Itálie, Lucembursko, Nizozemsko, Portugalsko, Španělsko a Spojené království, v té době členy Evropského společenství, nyní Evropské unie, která je platná od 1. listopadu 1993.
Kupte letenky do Maastrichtu.

Comments are closed.