Letenky do London, Calgary

Londo
je kanadské město v jižním Ontariu. Leží na břehu řeky Temže přibližně v poloviční vzdálenosti mezi Torontem a Detroitem. Město je jedním z nejvýznamnějších průmyslových center Ontaria a sídlem University of Western Ontario.
Na místě města ve středověku bylo několik indických osad. Archeologické vykopávky potvrdily, že lidé žili zde v posledních 10000 rok. V roce 1793, nadporučík-guvernér Upper Canada John Graves Simcoe vybral toto místo jako budoucího hlavního města Horní Kanady, který měl v úmyslu zavolat Georgina (na počest krále Jiřího III). Ale guvernér Guy Carleton považován za stavbu hlavního města uprostřed hustých lesů nepraktické.
První stálí obyvatelé přišli na místo současného města v letech 1802 – 1804, v roce 1826 městečko obdrželo název podle hlavního města Spojeného království. V roce 1855 počet obyvatel přesáhl hranici 10 000 a London obdržel statut města. Příchod železnice v roce 1853 byl podnětem k rozvoji průmyslu, který je koncentrovaný ve čtvrti Eastern London. Na konci 19. století se začal rozvíjet zbrojní průmysl. London byl administrativní rozšířen v letech 1961 a 1993 připojením menších sousedních měst. V současnosti je aglomerace města desátou nejlidnatější v celé Kanadě.
V Londonu byly založeny kanadské pivovary Labatt a Carling. Nacházejí se zde výrobní závody firem General Dynamics, Kellogs a McCormick. Město je významným střediskem biotechnologického výzkumu prostřednictvím University of Western Ontario. Část obyvatel pracuje v závodech General Motors v sousedním Woodstocku. London disponuje mezinárodním letištěm London International Airport.
Osobnosti mesta[upraviť
Joe Thornton, hráč NHL
Jeff Carter, hráč NHL
Justin Bieber, spevák
Drew Doughty
Paul Haggis, režisér
Eric Lindros
Corey Perry
Tessa Virtue, krasokorčuliarka
Jack Warner, zakladateľ Warner Brothers
Jessica Zelinka
Ryan Gosling, herec

Comments are closed.