Letenky do Lisabonu

Lisabon
je hlavní a největší město Portugalska . Počet obyvatel Lisabonu je 480 tisíc obyvatel a je součástí metropolitní oblasti, v níž žije kolem 2,7 milionu obyvatel. Lisabonský region je nejvyspělejší v Portugalsku a jeho HDP na osobu dosahuje více než průměr Evropské unie.

1. listopadu 1755 Lisabon postihlo jedno z nejničivějších zemětřesení v historii lidstva, které spolu s následnými požáry a vlnou tsunami zničilo velkou část města. Podle některých odhadů zahynulo až 100 000 lidí.

Už samotná poloha města na sedmi pahorcích a blízko řeky Tejo je ohromujícím zážitkem. K tomu přidejte rozmanitost kultur, uvolněnou atmosféru, historickou architekturu. Výsledkem je jedno z nejpříjemnějších evropských měst. Srdce města je široké, jeho bulváry jsou obklopeny secesními budovami, mozaikami, chodníky a kavárnami. Při pohledu od řeky je impresionistického obrazem v okrových a pastelových barvách, někdy přerušovaný věžemi nesčetných kostelů.
Doprava
Místní atrakce jsou blízko a dají se projít pěšky. Dopravní systém patří mezi nejpoužívanější a nejlevnější mezi evropskými metropolemi. Při cestování je potřeba dávat si pozor zejména na kapesních zlodějů.
Veřejnou dopravu spravuje společnost Carris ( www.carris.pt ). Lístek se dá koupit na jednu jízdu (bilhete simples), výhodnější jsou cestovní pasy. Karta sedmi pahorků (Sete Colinas Card, cena 0,50 euro), umožňuje přístup přes elektronické bariéry metru. Pak je dobré kartu dobít denním lístkem (bilhete um dia; 2,85 euro), který umožňuje neomezené cestování autobusy, tramvajemi, lanovkami (e levadores) a metrem do půlnoci konkrétního dne, stejně to platí pro pětidenní jízdenku (bilhete cinco dias; 11 , 85 euro). Při delším pobytu se vyplatí Lisboa Viva Card (5 euro), který se dá dobít 30-denním jízdenkou (22,85 euro). Karty, nebo lístky jsou dostupné na hlavních stanicích metra, i na jiných místech, například v kioscích vedle Elevador Santa Justa, nebo v Praça da Figueira.
Lisabonských metro – Metropolitano je nejrychlejší způsob jak se dostat ke vzdálenějším atrakcím jako muzeumGulbenkian, k Zoo nebo k Oceanária. Hlavními stanicemi jsou Restauradores, Rossio a Baixa-Chiado, všechny v zóně č.1. Vlaky jezdí denně od 6:30 hod. do 01:00 hod. Ceny lístků se pohybují od 0,65 do 1 euro (v zónách 1, 2), nebo lístek na deset jízd caderneta (Ceny 6 – 9 euro pro zóny č. 1,2), prodávají je ve všech stanicích. Při častějším cestování se vyplatí koupit si denní lístek.

Partnerská města:
Brazílie Brazílie , Brazílie
Maďarsko Budapešť , Maďarsko
Španělsko Madrid , Španělsko
Česká republika Praha , Česko
Brazílie Rio de Janeiro , Brazílie
Chorvatsko Záhřeb , Chorvatsko
Nabídka letenek do Lisabonu na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Lisabonu na Airticketportal.com. Nabídka levných a akčních letenek do Lisabonu na airticketportal.com.

Comments are closed.