Letenky do Kuala Lumpur

Kuala Lumpur
je největší město a hlavní město malajského federace.
Petronas Towers v Kuala Lumpur
V Malajsii, název je často zkrácen jako KL. Úřady vlády byly nedávno přestěhoval do Putrajaya, ale sídlo hlavy státu (Yang di-Pertuan Agong), parlament a soudnictví jsou založeny v Kuala Lumpur.
Kuala Lumpur je jedním ze tří federálních území Malajsie a enkláva ve státě Selangor.
Hlavní letiště země je Kuala Lumpur Airport nebo (KLIA).
Kuala Lumpur byl založen v roce 1857 na soutoku řek Gombak a Klang, a v Malajština jméno znamená „zablácený soutok“. Osada začala prosperovat, když Raja Abdullah, člen královské rodiny Selangor, otevřel údolí Kelang k průzkumu.

S rozšířením města, Spojené království, který vládl v Malajsii v té době jmenovala zástupce (tzv kapitán Číňanů), spravovat osadu. První byl Hiu Siew, ale to bylo s třetím kapitánem, Yap Ah Loy, město se rozšiřovalo, aby se stal nejvýznamnější v Selangor. V této fázi, Kuala Lumpur byl centrem Selangor občanské války a byl zničený, ale byl později přestavěn Yap a repopulated s čínskými horníky z jiných oblastí státu. To bylo tehdy v roce 1880, aby se město stalo hlavním městem Selangor v roce 1896 a nové Federace států Malajsie.

Soutok Gombak a Klang s mešity Masjid Jamek
Během druhé světové války japonská císařská armáda chytil a obsadili město na krátkou dobu v roce 1942.

Po získání nezávislosti v roce 1957 (v malajské merdeky, odtud název hlavního náměstí), Kuala Lumpur byl vybrán jako hlavní město federace Malajsie a následně přejmenována na federaci Malajsie v roce 1963. V roce 1974 bylo město oddělen od Selangor, aby se stal Federal Territory.

Comments are closed.