Letenky do Jakarty

Jakarta
je hlavním a největším městem Indonésie. Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova Jáva, má rozlohu 661,52 km² a počet obyvatel 9.580.000 obyvatel (2010).
Jakarta se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Jáva, při ústí řeky Ciliwung v zátoce v Jakartě, který je vstupní Java moře. Jakarta se nachází v depresi s průměrnou výškou asi 7 metrů nad mořem. Podle nařízení vlády 171/2007, oblast provincie Jakarta se skládá ze 662,33 km pozemků a 6,977 km vody; ale také se skládá z více než 110 ostrovů, které se rozkládají v průběhu Kepulauan Seribu a 27 řek používány jako vodních zdrojů, k rybolovu a pro městskou ekonomiku. Drtivá většina řek běží od účastníků řízení kopců jižně od města na severu a vlévá se do Java moře. Nejdůležitější řekou je Ciliwung, který rozděluje město v oblasti na východ a západ. Severní část Jakarta je převážně rovinatý, na úrovni asi 7 metrů nad mořem, klesá velmi pomalu do moře, což bohužel upřednostňuje záplavy. Jižní část je poměrně kopcovitý. Pobřežní část na sever od města se rozprostírá od západu k východu asi 35 km. V tomto pásu území proudí do moře několik řek a kanálů.
První osídlení z nich je dokumentován na místě dnešní Jakartě bylo port Kalapa, v blízkosti ústí řeky Ciliwung. Jeho počátky lze vysledovat na hinduistické přítomnost V v dvanáctém století se stal hlavním království sondy. Portugalci jsou označovány jako první Evropané k návštěvě přístavu Kalapa. Hind Král ujistil povolení Portugalští obchodníci postavit pevnost v Kalapa, začátek šestnáctého století. Port of Jakarta je ještě známý jako Sunda Kelapa, od prvního osídlení.

V roce 1527 bylo město dobyto Fatahillah (nebo Faletehan), mladý šéf sousedního severního království. Fatahillah změnil název Kalapa v Jayakarta (což znamená „vítězný a prosperující“ v jávského) 22.června 1527 Tento konkrétní datum je považováno za oficiální narození Jakarta. Holandský přijel do Jayakarta na konci šestnáctého století. V roce 1619 síly holandské Východoindické společnosti, v čele s Janem Pieterszoon Coen, dobyl město a přejmenoval ji Jayakarta z Batavia, latinského názvu kmene, který žil v Nizozemsku během římské éry. Dne 04.3.1621 byl vytvořen vládu města, tzv Batavia Stad. Batavia byl kapitál koloniálního období Dutch East Indies. Na počátku devatenáctého století, město se rozšiřovalo, kdy holandská začala pohybovat směrem na jih, ve vyšších oblastech, které jsou považovány za zdravější. Britové zachytili Java v roce 1811 a obsadil ostrov po dobu pěti let, zatímco Nizozemci byli zapojeni do napoleonských válek v Evropě, před vrácením kontrolu holandský.

S vláda řídit a formální nizozemské, která se rozšířila do dalších částí souostroví, v průběhu devatenáctého a počátku dvacátého století, význam koloniální Batavia zvýšil. Nizozemští taktiky pro udržení kontroly příjmů regionu a daňového, někdy požadoval, že prakticky všechny vývozy ze všech koutů regionu byly poslány přes město, což je naprostou politickou a ekonomickou nadvládu, které stále drží.

Japan vzal majetek města v roce 1942, během druhé světové války, a přejmenoval Jakarta, získat přízeň místního obyvatelstva. Po japonské porážce v roce 1945, holandský obsadili město, i přes vyhlášení nezávislosti Indonésie dne 17. srpna 1945. Jakarta byl centrem holandského snaze udržet kontrolu nad bývalou kolonii, v průběhu války za nezávislost, která skončila založení Indonésii v roce 1949.
Kupte letenky do Jakarty.

Comments are closed.