Letenky do Indianapolis

Indianapolis
je město ve Spojených státech hlavního města státu Indiana a krajské město Marion. Podle 2000 sčítání lidu, populace se skládá z 820 445 obyvatel, což je nejlidnatější město v Indianě a dvanáctý v USA.Odhad 2012 sčítání lidu Spojených států Bureau, město přináší 820 445 obyvatel a metropolitní oblast (městská aglomerace s názvem Region devíti regionech), v populaci téměř 2 miliony obyvatel.

Indianapolis je třetí největší město na Středozápadě po Chicago a Detroit a je jedním ze tří hlavních měst na Středozápadě, aby se míra růstu o více než 5%.
Historie
Domorodí Američané, kteří žili v této oblasti, včetně kmenů původně Miami a Lenape (nebo Delaware) byly přemístěny z oblasti začíná v roce 1820.

Indianapolis byl vybrán jako místo nového státního kapitálu v roce 1820, která nahrazuje předchozí Corydon, pojmenovaný kapitál od vzniku státu Indiana v roce 1816. Zatímco většina amerických metropolích mají tendenci být umístěn v centrální oblasti svých států, Indianapolis je hlavní město blíže k přesně do středu svého státu. To bylo založeno na řece Bílé důvodu nesprávného předpokladu, že řeka bude sloužit jako hlavní dopravní tepny. Avšak vodní nakonec ukázala být příliš písčitá pro obchod.

Jeremiah Sullivan, soudce Nejvyššího soudu Indiana, vymyslel jméno Indianapolis spojením Indiana s polis, řecké slovo, které znamená „město“: doslovně, a proto, Indianapolis je „City of Indiana.“ Stát pověřil Alexandru Ralston navrhnout nový kapitál. Ralston byl učeň francouzského architekta Pierre L’Enfant, s nímž pomáhal navrhovat Washington DC Ralston originální plán pro Indianapolis předvídali město pouze o jedno pole míle (cca 3 km2). V centru města bylo sídlo guvernéra kruhu, velký kruhový společné dobro měl být pozemek Místodržitelského paláce. Kapitál se stěhoval z Corydon 10. ledna 1825. Dům guvernéra byl nakonec zničen v roce 1857 a na jeho místě dnes stojí pomník neoklasickou vápenec a bronz v 87 m vysoký (284 ft), nazvaný Indiana vojáků a námořníků „Památník , Okolní ulice je nyní známá jako Monument kruh, nebo jednoduše „The Circle“.

Město leží na původní východ-západ National Rail. První železniční sloužit Indianapolis s názvem Madison a Indianapolis, začal fungovat 1. října 1847 následné železniční spojení umožněno expanzivní růst dopravní sítě a na město. Indianapolis byl domov prvního Union stanice, stanice s tratí provozovaných dvěma různými železničními společnostmi. Na konci dvacátého století, Indianapolis už se stalo významným výrobcem osobních automobilů, soupeřit průkopníků odvětví, jako je Detroit. S silnice vedoucí z města ve všech směrech, Indianapolis se stal důležitým centrem regionální dopravy připojení do Chicaga, Louisville, Cincinnati, Columbus, Detroit, Cleveland a St. Louis. V tomto ohledu, jak se sluší na základním kapitálu přezdívku The Crossroads of America (dále jen „křižovatka Ameriky“).

Revitalizace degradovaných částí města, jako je například Fall Creek Place a centra města Indianapolis, začala v roce 1980 a vedl ke zrychlení růstu na okraji metropolitní oblasti. Otvory v RCA Dome, Circle Centre a Indianapolis Artsgarden mají oživený centrální obchodní čtvrti. Město hostilo Panamerické hry v roce 1987 a společně se státem, který investuje do projektů na zlepšení, jako je rozšíření Indiana Convention Center, aktualizaci obchvatu I-465 a výstavby nového terminálu na letišti Mezinárodní letiště Indianapolis.

Comments are closed.