Letenky do Hurghady

Letenky do Hurghady nově i z Prahy. Egyptská letecká společnost Air Cairo plánuje od letní sezony pravidelnou linku Praha – Hurghada, jež bude zahájena v neděli 29. března 2015. Pravidelné lety spojí Prahu s oblíbeným letoviskem Hurghada na pobřeží Rudého moře. Linka bude během letních měsíců provozována až třikrát týdně letouny Airbus A320 s kapacitou 174 sedadel pro cestující v turistické třídě.

Z Hurghady budou letadla Air Cairo let číslo SM 0420 vzlétat vždy v 11.00 hodin tamního času a do Prahy přilétat ve 14.15 našeho času. Zpět z ruzyňského letiště se budou vracet jako linka SM 0421 v 15.15 SELČ a do Hurghady dle plánu přiletí ve 20.30 lokálního času.

Město bylo založeno na počátku 20. století. Ještě před pár lety to byla malá rybářská vesnice, ale od roku 1980 se neustále rozšiřuje. Rekreační resorty a hotely poskytují vodní sporty pro jachtaře , potápěče a šnorchlaře . Hurghada je známá převážně nabídkou širokých vodních aktivit, nočním životem a teplým počasím. Denní teplota se pohybuje okolo 30 ° C (86 ° F), po většinu roku. Četní Evropané tráví Vánoce a Nový rok v centru města, a to především Němci, Rusové a Italové.
Hurghada se rozkládá asi na 36 km (22 mi) podél pobřeží a sahá i do okolní pouště. Turisté z Hurghady navštěvují také Káhiru , Deltu Nilu a Horní Egypta. Dnes je v Hurghadě okolo 248.000 obyvatel a je rozdělena do tří částí:
Downtown (El Dahar), je stará část;
Sekalla je centrum města;
El Memsha (Village Road) je moderní část.
Sakalla je poměrně malou hotelovou čtvrtí. Dahar je místo, kde největší městský bazar, pošta a autobusové nádraží.
Ve městě je mezinárodního letiště v Hurghadě s Nepravidelná i pravidelnou leteckou dopravou z Káhiry a několika městy v Evropě .

(LKPR/KuJ)
Zdroj: letectvi.cz

Comments are closed.