Letenky do Houstonu

Houston
je největší město ve státě Texas , čtvrté největší v USA . Podle sčítání lidu žijí v Houstonu přibližně 2 miliony lidí, přičemž metropolitní oblast Houston má kolem 5,3 milionů obyvatel, čímž je sedmou největší aglomerací v USA. Město zabírá více než 1 600 km 2.
Houston se přezdívá „Space city“, protože v něm sídlí Lyndon B. Johnson Space Center , odkud jsou řízeny vesmírné lety amerických raketoplánů . Město se specializuje na výrobu zařízení pro těžbu ropy . Přístav v Houstonu je sedmým největším přístavem na světě a podle množství přeloženého zboží největším v USA. Ve městě sídlí firma Texas Medical Center , která je největší zdravotnickou firmou na světě.
V srpnu 1836 koupili dva realitní obchodníci John Kirby Allen a Augustus Chapman Allen pozemky o celkové výměře 27 km² za cenu 9 428 dolarů. Allenův bratr pak pojmenoval založeno město po Samovi Houston , slavném texaského generálovi.
Městská silueta Houstonu je hodnocena jako čtvrtá nejpůsobivější v USA . Co se týče výšky, je panorama Houstonu na třetím místě v USA (po New Yorku a Chicagu ) a ve světě mezi 10 nejlepšími. Houston má systém průchodů a nadzemních tunelů spojujících budovy v Downtownu. Nejvyšší mrakodrap v Houstonu, JPMorgan Chase Tower (dříve Texas Commerce Tower), má 75 pater a je vysoký 305 metrů. Zároveň je to nejvyšší budova v Texasu , devátá nejvyšší v USA a 29. nejvyšší na světě.
Veřejnou dopravu v celém okrese poskytuje Metropolitan Transit Authority of Harris County (METRO) ve formě autobusů a moderních tramvají. Obyvatelé Houstonu však dávají přednost autům díky skvělému systému dálnic a silnic. Houston byl do 1. ledna 2004 největší americké město bez městské kolejové dopravy. V letech 2003 – 2004 proběhla stavba červené tramvajové linky. Tyto tramvaje jsou sice jedny z nejmodernějších v USA , ale velmi poruchové.

Comments are closed.