Letenky do Hong Kongu

Hong Kong,
oficiálně známý jako Hong Kong zvláštní administrativní oblasti z Čínské lidové republiky, rozkládá se na jižním pobřeží Číny v ustí Perlové řeky do Jihočínského moře. Hong Kong je dobře známý pro jeho krásné panorama, krásnou přírody, přístav a extrémní hustotou obyvatel (asi sedm milionů obyvatel více než rozlohu 1104 km 2 (426 sq mi) na světě. Současný počet obyvatel Hongkongu tvoří 93,6% etničtí Číňané. Hlavní část Hongkongu kantonsky mluvící většina pochází ze sousedního provincie Guangdong, z místa, kde kvalifikovaná pracovní síla utekla ve strachu o svůj život, poté, co komunistická vláda převzala Číně v roce 1949 moc a následně masové utlačovala své obyvatelstvo.

Po porážce Číny v první opiové válkce (1839-1842) proti britskému impéria, Hong Kong se stal britskou kolonií, Hong Kong následoval Kowloon v roce 1860 a na 99 let bylo toto území postoupeno britům. Poté, co byl obsazen Japonskem během druhé světové války (1941-1945), britové pokračovali v kontrole až do 30.června 1997 . Jako výsledek jednání mezi Čínou a Británií, Hong Kong byl připojen v roce 1984 k Čínské lidové republiky v rámci čínsko-britské společné prohlášení. Město se stalo první čínskou administrativní oblastí, se zvláštním statusem dnem 1. července 1997 na základě zásady “ jedna země, dva systémy “

Ke konci roku 1970, Hong Kong se etabloval jako hlavní zpostředkovatel mezi světem a Čínou. Město se vyvinulo v hlavní celosvětové obchodní a finančním centrum. Město má jeden z nejvyšších příjmy na hlavu na světě. Hong Kong je třetí nejdůležitějším finančním centrem po New Yorku a Londýně.

Comments are closed.