Letenky do Hamburku

Hamburk
je po Berlíně druhé největší město Německa , spolková země ve formě městského státu a přístav. Je to sedmé největší město Evropské unie . Někdy je označováno také jako Benátky severu pro množství mostů a kanálů. Město má více než 1,8 milionu obyvatel a jeho metropolitní oblast přibližně 4,3 milionu obyvatel. Ročně ho navštíví přibližně 7,7 milionu turistů (2008).
Hamburk je centrem obchodu v severním Německu. Město se stalo mediálním a průmyslovým centrem oblasti s podniky jako Airbus (letecký výrobce), Blohm + Voss (loděnice) a Aurubis (největší evropský producent mědi na světě). Ve městě sídlí Norddeutscher Rundfunk veřejnoprávní rozhlasová a televizní organizace a Gruner + Jahr, největší evropská tisková a vydavatelská společnost.

Přístav v Hamburku je třetí největší v Evropě (po Antverpách a Rotterdamu ) a devátý na světě.

První osídlení v oblasti Hamburku pochází z čtvrtého století před naším letopočtem z IV VI století našeho letopočtu, oblast obývali Sasy.

Ve dvanáctém století, polabí získalo větší a větší význam. Podnikání v severní evropském regionu se rychle rozvíjela, v roce 1189 z rukou císaře Fridricha I. Barbarossa Hamburku získal privilegium výběru cla z Labe , a pak už jen získal statut svobodného města Říše ( Ger. Kaiserlich Freye Reichsstadt).

Ve středověku Hamburku se stal nejdůležitější přístav hanzovním na Severním moři a sloužil jako centrum pro různé zboží, včetně kožešin, obilí, tkaniny, stopy a dřeva. Nicméně, nejvíce populární exportní komoditou Hamburku bylo pivo .

Comments are closed.