Letenky do Halifaxu

Halifax,
je regionální obcí východní Kanady, hlavního města provincie Nova Scotia. To zahrnuje historické město Halifax a je největším centrem země na východ od města Quebec.
Klimatu [změnit | změna wikitext]
Možná víc než jakýkoli jiný adjektivum, které nejlépe shrnuje klimatu Halifax je „proměnná“. Ve skutečnosti, doba tohoto města a oceán obecně celé kanadské provincie, jejíž základní kapitál je (Nova Scotia), je velmi proměnlivý a to natolik, že v jednom dni můžete svědky velmi různých povětrnostních jevů: Slunce, sníh , mlha, jasná obloha, déšť a dokonce i sníh, to vše za pár hodin.

Podle nejvíce důvěryhodné klasifikace klimatu, klasifikace Köppen klima, Halifax je součástí kapely DFB tedy chladné podnebí, sníh, mokrý ve všech měsících (tedy bez období, kdy je nedostatek srážek) a období středně horké léto.

Toto klima je v podstatě ovlivněna dvěma faktory: za přítomnosti moří a Atlantiku, které koupat poloostrov, na kterém stojí město a obrovskou pevninu, která rozšiřuje do kanadského západu. Tyto dva faktory dělají hybridní geografické klima Halifax: na jedné straně přímořské podnebí, která způsobuje silné srážky, kopání indexy vlhkosti, větrání způsobuje trvalý (Nova Scotia je často zametl o silných bouří) a ve srovnání s vnitrozemskými oblastmi Kanady, je to obsahovalo teploty, přes kontinentální podnebí na výrazné rozdíly v teplotě mezi létem a zimou (ve stejném roce se teploty mohou ponořit pod -20 ° C a povznést se nad 30 ° C, zatímco mezi průměrnou minimální ledna a ty maximální srpna je rozdíl 32 °), pro nástrahami zimního období.

Nejnižší teploty a nejvyšší zaznamenané ve městě byly: -26,1 ° C (31 leden 1951) a 34,0 ° C (27 červen 2001). Civilní letiště Halifax, jen pár kilometrů od moře, extrémní hodnoty byly: -29,4 ° C a 37,2 ° C. [2]

Halifax (průměrná počasí následující týkají, není-li uvedeno jinak, třicetileté 71-00) má průměrnou roční absolutní termometrická o + 7,2 °. Nejchladnější měsíc je leden (průměr maximální a minimální -0,2 ° C a -8,6 ° C), se zdá být nejteplejší srpen (průměr 23,0 ° C a 14,8 ° C ). Od prosince do března Průměrná minimální negativní v lednu a únoru, ale také prostředky k maxim zůstávají pod nulou. Od listopadu do dubna jsou 49 dnů ledových tedy dnů s maximálními teplotami negativní, zatímco v období od listopadu do března (vzácně v říjnu a dubnu), bude mít 34 dnů s minimem pod -10 ° C. V průběhu roku, 76 dní s maxim nad 20 stupňů.

Srážky, mírně nižší než v předchozích letech, jsou bohaté a dosáhnout v průměru 1508,0mm dobře rozložené po celý rok „. Srpen je měsíc s méně srážek (98,3mm), a také jediná s úhrny menší než 100 mm, zatímco Prosinec je jedna s více srážek (160,2mm). Celkové srážky mají zimní vrchol a on, padající v létě. Po celý rok zjištěna 10 a více dní se srážkami. Dny s alespoň 10 mm, jsou 50, zatímco ty s nejméně 25 dorazit 17. Průměrná roční srážkový úhrn je 151,8 cm (výrazný pokles v porovnání s 167,2 po dobu 61-90) rozdělený, s ohledem na dny s alespoň 0,2 cm, zhruba 41 dní.

Halifax může být ovlivněna bouří tropické původu a zřídka skutečné hurikány, že jít z Karibiku a na Floridě přicházejí na pobřeží jižní-východní Kanadě. Jedním z nejvíce devastující všechny své historii byl hurikán Juan v září 2003 způsobil velké škody do města.

Přes všechny Halifax nenahrává tolik dnů v roce s bouřkami (asi 10), a to vzhledem k letní sezóně není příliš horko a absence vysokých reliéfů v okolí, které upřednostňují termo-konvekci.
Zakupte letenky do Halifaxu.

Comments are closed.