Letenky do Göteborgu

Göteborg,
obyvatelé Göteborgu obvykle žertem říkají, že město je ve tváří švédska. A proč ne? Město má co nabídnout. Göteborg je druhé největší město Švédska, obyvatelé Goteborgu, říkají, že jejich město je číslo jedna. A to může být pravda, to útulné a okouzlující město má co nabídnout.
Göteborg byl oficiálně založen v roce 1621 z iniciativy krále Gustava II Adolfa. V polovině roku 1700 až do roku 1800 se dařilo Göteborgu díky Východoindické společnosti a napoleonským válkám.
V roce 1731 švédská Východoindická společnost (Svenska Ostindiska Kompaniet), pomohla navázat obchodní vztahy s Čínou a východem. Díky Göteborgským lodím byl přivezen porcelán, čaj, koření, drahé látky a další typické luxusní zboží.
V devatenáctém století, se Goteborg promění v průmyslové město, a to zejména prostřednictvím obchodníků z britských ostrovů. Postupem času, mnozí z nich se stali bohatými a daroval část svých aktiv pro rozvoj městské infrastruktury.
V roce 1829 byla založena Chalmers University of Technology mela asi 10.500 studentů a v roce 1891 byla na Goteborgskou Univerzitu, ktera v současné době vzdělává asi 49.000. studentů.
Dnes se Gothenburg pišní s širokými bulváry, parky a impozantní budovami, které byly postaveny na konci devatenáctého století. Náměstí Götaplatsen a zábavní park Liseberg byly vytvořeny u příležitosti světové výstavy v roce 1923.
V Göteborgu jsou dvě letiště: Landvetter (cca 20 km východně od města.) a Gothenburg City (14 kilometrů severozápadně). Ten slouží především nízkonákladovým leteckých společností. Letištní transfer autobusem (tzv. Flygbussem) z obou letišť do centra trvá asi 20 minut.

Comments are closed.