Letenky do Glasgow

Glasgow
je největší skotské město a po Londýně a Birminghamu je třetím největším městem ve Spojeném království. Glasgow leží v nejprůmyslovější oblasti Skotska, přibližně 60 kilometrů na západ od hlavního města, Edinburghu. Městem protéká řeka Clyde a menší řeka Kelvin .

Glasgow je moderní evropské velkoměsto. Patří mezi šestnáct největších evropských finančních center a je také největším ekonomickým a obchodním centrem Skotska. Také je vyhledávanou turistickou destinací; po Londýně a Edinburghu je třetím nejnavštěvovanějším městem Velké Británie. Díky vyspělé infrastruktuře je často považován za startovací bod pro poznávání celého Skotska.
Autobusem City Sightseeing Tour můžete navštívit některé z nejoblíbenějších atrakcí v Glasgow od katedrály, po Riverside Museum, botanickou zahradu až po Glasgow Science Centre. Kompletní prohlídka trvá 1 hodinu 45 minut a můžete zastavit tak často, jak se vám líbí na některé ze zastávek na trase.
Milovníci fotbalu pozor! Glasgow je to správné místo pro vás. V Hampden uvidíte více než 2 500 exponátů v 14 galeriích, můžete chodit mezi fotbalovými legendami Skotska v síni slávy a užít si obhlídku stadionů Celtiku a Rangers. Nezapomeňme však ani na nadšence umění, pro které je v Glasgowě otevřeno více než 20 muzeí a galerií, z nichž většina je přístupná zdarma.
Bohatá historie Glasgowa předznamenala dnešní multikulturní společnost. Ve městě se snoubí tradiční skotské zvyky s životem minoritních Irů, Arabů, Číňanů, Italů nebo Poláků. Dnes žijí obyvatelé v souladu, ale v minulosti propukaly války gangů a dominovala drogová kriminalita. V této době si místní policie umí s podobnými výtržníky poradit. Hudební stánek SECC, kulturní a kongresové centrum, vítá každoročně známá jména z oblasti pop music. Koncerty pod širým nebem se koná na Národním stadionu Hampden Park. Glasgow organizuje festivaly mezinárodního formátu. Do libozvučných melodií se zaposloucháte na festivalech, na Mezinárodním festivalu Gajdova kapel, Festivalu jazzu, Keltském festivalu.

Comments are closed.