Letenky do Frankfurtu

Frankfurt
oficiálně známý jako Frankfurt nad Mohanem, je největší město v německé spolkové zemi Hesensko a pátým-největším městem v Německu, počet obyvatel byl 701.350 (2013). Širší městské části zvané Frankfurt Rhein-Main mají 2.221.910 obyvatel.

Frankfurt je největší finanční centrum v kontinentální Evropě a patří mezi přední světové finanční centra. Je domovem Evropské centrální banky , Deutsche Bundesbank , Frankfurtské burzy cenných papírů a několika velkých komerčních bank. Evropská centrální banka je ústřední bankou v eurozóně , která se skládá z 19 členských států EU , které přijaly euro (€), jako jejich společnou měnu a jediné zákonné platidlo. Deutsche Bundesbank je centrální banka Německa a jako taková je součástí Evropského systému centrálních bank. Frankfurtská burza je jednou z největších světových burz podle množství uskkutečněných obchodů a tvoří více než 90 procent obratu na německém trhu. V roce 2010, 63 národních a 152 mezinárodních bank měly své sídlo ve Frankfurtu nad Mohanem, včetně sídla velkých německých bank, zejména Deutsche Bank , Commerzbank , DZ Bank a KfW , stejně jako 41 zastoupení zahraničních bank. Frankfurt je proto považován za globální město.
Kupte si letenky do Frankfurtu a poznejte tuto německou metropoli.

Vzhledem ke své centrální poloze v Německu a Evropě, Frankfurt je hlavní leteckým, železničním a silničním dopravní uzlem . Frankfurtské letiště je jeden z nejzaměstnanějších mezinárodních letišť s osobní dopravou a je hlavním centrem německého vlajkového dopravce Lufthansa, největší leteckou společnost v Evropě .
Hlavní nádraží ve Frankfurtu , je jedním z největších koncových stanic v Evropě a na nejrušnější křižovatkou provozovanou Německými drahami Deutsche Bahn, německou národní železniční společnosti. Deutsche Bahn vypraví denně 342 vlaků na domácích i evropských destinací.

Comments are closed.