letenky do Fort Worth

Fort Worth
je město ve Spojených státem amerických, krajské sídlo Tarrant ve státě Texas. Je to páté největší město podle počtu obyvatel v Texasu a devatenáctého Spojených států.

Má rozlohu asi 750 km² a Tarrant County, což je hlavní město, se zdá, že je osmnáctý nejlidnatější kraj v celé zemi.

Podle „2000 amerického sčítání lidu,“ měl Fort Worth celkem 534 694 obyvatel, i když podle odhadu 2007 počet obyvatel dosáhl 681 818 akci.

Město je druhým kulturním a hospodářským centrem metropolitní Dallas-Fort Worth Metroplex (také známý jako Dallas-Fort Worth-Arlington Metroplex), který je v pořadí pátý metropolitní oblast v USA podle počtu obyvatel, s odhadovaným zaměstnání 5,7 milionu rozlil 12 krajů.Fort Worth jednou za čtyři roky se koná jeden z nejvýznamnějších klavírních soutěží na světě, Van Cliburn Mezinárodní klavírní soutěž.
Fort Worth byl založen jako vojenská základna v roce 1849, a pojmenoval podle generál William Jenkins Worth. Dnes město je líčen jako více staromódní a tichý blízkého Dallasu.

Známý jako „Calgary“ (město krav) ke svým kořenům a divokou rolník, Fort Worth stále slaví pestré dědictví starého západu, a žádá, aby se „místo, kde začíná Západ.“
Muzea
Pro město jeho velikosti, Fort Worth má vzácnou koncentraci vysoce kvalitních uměleckých muzeí. Tři muzea jsou blízko u sebe, v oblasti zvané Cultural District (kulturní oblast). Byly založeny mužů, jejichž osudy přišel z hospodářských zvířat, oleje a noviny. Amon Carter Museum, navržený Philip Johnson v roce 1961, ukazuje americké díla devatenáctého století do dvacátého století, jako je Gruzie O’Keeffe, Stuart Davis a Frederic Remington. Kimbell Art Museum, navrhl architekt Louis Kahn v roce 1972, sídlí sbírky od antiky až do dvacátého století. Hlavní části jsou Caravaggio, Fra Angelico, Picasso, Matisse, Cezanne, El Greco, Rembrandt a. Muzeum moderního umění Fort Worth (někdy nazývané „moderní“), která byla založena v roce 1892 a se stěhoval do nové budovy postavené v roce 2002, a navrhl Tadao Ando, ​​ukazuje umělců dvacátého století, a po roce 1945 současníci, jako je Jean-Michel Basquiat, Richard Serra, Anselm Kiefer, Chuck Close a Pollock.

Nedaleko Fort Worth se na silnici 377, je zajímavý Pate muzeum dopravy, oddaný uchování dopravy staré a velmi bohaté na krásné americká auta, Cadillac, Buick a Ford T.

Doprava
Mezinárodní letiště Dallas-Fort Worth je hlavní letiště v Texasu. Nachází se mezi Fort Worth a Dallas. Další letiště jsou Fort Worth Alliance Airport (IATA: AFW) a Fort Worth Meacham mezinárodní letiště.

Trinity železnice Express je dojíždějící železniční trať, která poskytuje spojení mezi městem a Dallasu. Amtrak provozuje spojení mezi stanice Fort Worth a Oklahoma City s vedením Heartland Flyer, a dalších velkých amerických městech s Texas Eagle.

Fort Worth Dopravní úřad nebo T, spravuje síť sběrnice ve městě.

Comments are closed.