Letenky do Fort Lauderdale

Fort Lauderdale,
zkráceně Ft. Lauderdale, je město ve Spojených státech, v jihovýchodní části státu Florida, hlavní město Broward County a část města s názvem South Florida Metropolitan Area (nebo Great Miami), jež je součástí metropolitní oblasti asi 5 a půl milionu obyvatel.
Geografie [editovat | editovat wikitext]
Umístěn na pásu rovinatém pozemku u úst Nové řeky, mezi Straits Floridy na východě a Everglades na západě, Ft. Lauderdale je v přechodové zóně mezi typické vlhké mírné klima bývalého společníka států amerických a tropické klima typické Floridy. Přes blízkost nezdravých močálů, město díky své poloze v Atlantském oceánu má příznivé klimatické podmínky velmi příznivé: Průměrná teplota v lednu nikdy klesne pod 15 ° C, zatímco výšky z července nejdou přes 35 °. Povětrnostní podmínky jsou klidný pro cca 300 dní v roce.

Historie,
ačkoli oblast byla osídlena již od Native Seminole, který poraženého Native Tequesta, předchozí obyvatel, stejně jako uříznout malou výspou bílými osadníky v roce 1830, město vděčí za svůj název, který v něm nainstalované v armádní major William Lauderdale, 1838 vojenská základna (New River Fort), během druhé války proti indiánům v této oblasti, spolu s další na Tarpon Bend, nyní okolí Plachetnice Bend, a třetí v Bahia Mar Marina: všichni se jejich jméno Major Lauderdale, a pak ji předat do města. Paradoxně však nebyl příliv vojáků určují osudy města, neboť již v roce 1843 v oblasti, odpovídá poslední vojska, se vrátil ke svému stavu nezdravé bažiny, ale manažer Francis Strahan, který v roce 1893 aktivován trajektová doprava na New River při stavbě železnice v Atlantiku. Město, jako jednoduchý shluk chatrčí pro pracovníky železnice, tak vyrostl dosáhnout statusu nezávislého města v roce 1911 a stal se sídlem Broward County v roce 1915.

Ale to je při horečce, nemovitosti, dvacet, že Fort Lauderdale, stejně jako zbytek Floridy, viděl nejvyšší rychlosti vývoje, vzhledem k postoji docela tolerantní k alkoholu a hazardních hrách. Zničující hurikán v roce 1926 a Velká hospodářská krize 1929-1941, ale dát hypotéku na silném růstu města, hned vykoupil jeho strategické poloze u ústí Karibského moře, které ji dělal doma do kasáren, pevnosti a oddílů armády , námořnictvo a letectvo Spojených států. Mimo jiné, to bylo blízko Fort Lauderdale, který přišel neslavný tajemství letu 19.

Na rozdíl od toho, co se stalo v roce 1843, tentokrát muži vysláni rozhodl přestěhovat do trvale v městských omezení, což vede k populační explozi Fort Lauderdale ještě větší, než to dvacátých let a dělat je jít přes střechu na 85.000 duší v roce 1960 , se zvýšením o 230%. Tento bouřlivý růst měl nějaké zpomalení, avšak již v sedmdesátých a osmdesátých letech se bilance stala negativní, a přechod od 155.000 obyvatel v roce 1980 na 150.000 v roce 1990. 2000s došlo k mírnému nárůstu počtu obyvatel, ale, a to i v případě, hlavně kvůli připojení sedmi obcí v Broward County. 2010, Fort Lauderdale je tak prosperující město 152.250 obyvatel, příjemný resort, ale i nervové centrum metropolitní oblasti více než 2 miliony obyvatel.

Comments are closed.